Trwa ładowanie...
d3k1vnl

Roger Waters trafił na czarną listę „wrogów Ukrainy”

Roger Waters – były lider zespołu Pink Floyd w wywiadzie dla rosyjskiej gazety poparł aneksję Krymu przez Rosję. Trafił na listę "wrogów Ukrainy".
Share
Roger Waters trafił na czarną listę „wrogów Ukrainy”
Roger Waters trafił na czarną listę „wrogów Ukrainy”Źródło: Getty Images
d3k1vnl

Roger Waters „wrogiem Ukrainy”

Roger Waters trafił na internetową listę ”wrogów Ukrainy” zaraz po tym jak udzielił wywiadu rosyjskiej gazecie „Izwiestia”. Były lider zespołu Pink Floyd wypowiedział się na temat Ukrainy i Krymu.
Jak podaje rosyjska agencja TASS – Roger Waters powiedział, że Rosja miała prawo do aneksji położonego na Krymie miasta Sewastopol. Jego zdaniem działania Moskwy i aneksja Półwyspu Krymskiego były jedyną odpowiedzią na prowokacyjne postępowanie Ukrainy.

Internetowa lista „wrogów Ukrainy” znajduje się na portalu Myrotworec i zawiera informacje o osobach, które „podejmują działania, mające znamiona zbrodni przeciw narodowemu bezpieczeństwu Ukrainy, pokojowi, bezpieczeństwu ludzi i prawu międzynarodowemu”.

Roger Waters wypowiada się na tematy polityczne

Roger Waters ostatnio bardzo często wypowiada się na tematy polityczne. 5 sierpnia muzyk wystąpił w Ergo Arenie – wtedy również skomentował sytuację polityczną w Polsce.

d3k1vnl

Podziel się opinią

Share
d3k1vnl
d3k1vnl
Więcej tematów