Trwa ładowanie...
d2c234c

Rodzina zastrzelonego mężczyzny pozywa Facebooka. Wszystkiemu winne nagranie

Rodzina Roberta Godwina uważa, że portal społecznościowy przyczynił się do śmierci ich bliskiego. – Pozew ma udowodnić, że administracja Facebooka nie zareagowała w odpowiedni sposób – powiedział prawnik reprezentujący rodzinę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Steve Stephens błyskawicznie został okrzyknięty "facebookym mordercą"
Steve Stephens błyskawicznie został okrzyknięty "facebookym mordercą" (Print screen youtube)
d2c234c

74-letni Robert Godwin zginął w święta wielkanocne w kwietniu 2017 roku. Został zastrzelony w drodze do domu, na środku chodnika. Całe zdarzenie nagrał i wrzucił do mediów społecznościowych sam sprawca, Steve Stephens. Błyskawicznie został okrzyknięty "facebookowym mordercą".

Nagranie, które wrzucił do sieci "Facebookowy morderca"

Dwa dni po zdarzeniu został namierzony przez policję. W chwili gdy został otoczony przez funkcjonariuszy popełnił samobójstwo strzelając do siebie z pistoletu. Powodem dokonanej przez niego zbrodni miał być nieudany związek z Joy Lane.

d2c234c

Kim jest Joy Lane. Amerykańskim dziennikarzom udało ją się odnaleźć.

Na wcześniejszym wideo, sprawca ostrzegał, że popełni zbrodnię. To sprowokowało rodzinę zamordowanego mężczyzny do złożenia pozwu przeciwko administracji Facebooka.

Pod koniec stycznia oskarżyli administrację Facebooka o to, że zignorowała sygnały płynące od zabójcy i nie zgłosiła organom ścigania kontrowersyjnego nagrania. – Pozew ma udowodnić, że administracja Facebooka nie zareagowała w odpowiedni sposób na jasne i wyraźne sygnały o groźbie popełnienia zbrodni, przez co jest pośrednio odpowiedzialna za zabójstwo – powiedział prawnik reprezentujący rodzinę Godwin.

Film z zabójstwa Godwina był dostępny na portalu kilka godzin i zdążyły go obejrzeć miliony użytkowników. Mimo złożenia skargi, administracja Facebooka nie zablokowała nagrania od razu. Mark Zuckerberg skomentował zabójstwo na zwołanej konferencji. - Nasze serca są z rodziną i przyjaciółmi Roberta Godwina. Mamy wiele do zrobienia i uczynimy wszystko co w naszej mocy, żeby uniknąć takich tragedii - powiedział.

Źródło: Cleveland.com

d2c234c

Podziel się opinią

Share

d2c234c

d2c234c
Więcej tematów