Trwa ładowanie...
d6v62sw

Rodzina odebrała z kostnicy zwłoki zamachowca z Bostonu

Bliscy Tamerlana Carnajewa, zamachowca z Bostonu zabitego w czasie policyjnej obławy, odebrała z kostnicy jego zwłoki - podały władze USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tamerlan Carnajew
Tamerlan Carnajew (PAP/EPA)
d6v62sw

Amerykańskie władze podały też w czwartek, że zamachowcy z Bostonu początkowo planowali ataki na 4 lipca, święto niepodległości w USA, ale zdecydowali się uderzyć wcześniej, gdyż udało im się złożyć bomby szybciej, niż się spodziewali.

26-letni Tamerlan zginął w czasie strzelaniny z policją kilka dni po zamachach bombowych podczas maratonu w Bostonie. W atakach z 15 kwietnia zginęły trzy osoby, ponad 260 zostało rannych.

Rzecznik departamentu bezpieczeństwa publicznego stanu Massachusetts potwierdził, że ciało odebrali pracownicy zakładu pogrzebowego wynajętego przez rodzinę.

d6v62sw

Lekarz medycyny sądowej podał, że ustalono przyczynę śmierci Carnajewa, jednak informacja nie zostanie podana do publicznej wiadomości dopóki nie zostanie wydany akt zgonu.

Wuj Carnajewa, Rusłan Carni, który mieszka w stanie Maryland, powiedział wcześniej, że rodzina odbierze ciało. Wdowa po zamachowcu, Katherine Russell, zgodziła się na zabranie zwłok.

Ujęty przez policję młodszy z braci 19-letni Dżochar jest ciężko ranny i przebywa w szpitalnym więzieniu. Jeśli zostanie skazany za udział w zamachach, grozi mu kara śmierci.

d6v62sw

Podziel się opinią

Share
d6v62sw
d6v62sw
Więcej tematów