Trwa ładowanie...

Rodzice zidentyfikowali pedofila w Małopolsce. Nowe informacje

W jednym z miast województwa małopolskiego rodzice za pomocą rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnych zidentyfikowali pedofila. Mężczyzna jest pracownikiem domu kultury. Informację jako pierwsze podało RMF FM. Dowiedzieliśmy się, że chodzi o położone pod Krakowem miasteczko, w którym mieszka blisko 9 tys. osób.

Rodzice zidentyfikowali pedofila w Małopolsce. Nowe informacjeŹródło: Fotolia
dwsdkxw
dwsdkxw

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zatrudniony w domu kultury mężczyzna pracował co najmniej od ubiegłego roku. W październiku dyrektor placówki przedłużył z nim umowę. Ale nie powinien, bo już wtedy miał obowiązek sprawdzić, czy jego pracownik nie figuruje w rejestrze.

- To pokazuje nam, że rejestr działa, rejestr jest potrzebny i dzięki niemu każdy będzie mógł sprawdzić, czy okolica, w której mieszka, jest bezpieczna, czy jego dzieci są pod właściwą opieką, gdy przebywają w szkole lub w innych miejscach opieki nad dziećmi - w rozmowie z RMF FM sytuację komentował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest wyjątkowo chętnie odwiedzaną witryną. - Ta część publiczna [rejestru pedofilów] została uruchomiona w styczniu o północy i tylko w pierwszy dzień funkcjonowania mieliśmy 450 tys. wejść i ponad 400 unikalnych użytkowników. Przed chwilą przed wejściem na wizję sprawdziłem i już przekroczyliśmy 900 tys. wejść na stron - podkreślił w Polsat News wiceminister Woś.

Polak "guru pedofilii" zatrzymany w Rumunii. "Chwalił się, że ma dostęp do wielu dzieci"

dwsdkxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsdkxw
Więcej tematów