Trwa ładowanie...

"Rodzice Małgosi, tak jak Tomasz Komenda, mają prawo do odszkodowania". Kulisy zatrzymania drugiego podejrzanego

Mec. Ewa Szymecka, która reprezentowała rodzinę Małgorzaty Kwiatkowskiej w czasie procesu, ujawnia jak doszło do wytypowania nowych podejrzanych w sprawie zabójstwa 15-latki. - Rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej mają jeszcze większe prawo do odszkodowania niż Tomasz Komenda, który został za to niesłusznie skazany – uważa adwokat.

Share
"Rodzice Małgosi, tak jak Tomasz Komenda, mają prawo do odszkodowania". Kulisy zatrzymania drugiego podejrzanegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Świerczyński
d1l8k45

To na wniosek rodziców Małgorzaty Kwiatkowskiej śledczy wznowili sprawę śmierci dziewczyny. Wyrok za jej zabójstwo odsiadywał Tomasz Komenda. O kulisach nowego śledztwa mówi teraz pełnomocnik rodziny.

- Dostałam wiadomość, że prokuratura zleciła ekshumację ciała Małgosi. Rodzice byli na to przygotowani, sami o to wnosili, bo mieli przekonanie, że nie wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Ponowne badania zwłok i ubrań ujawnili bardzo dużo nowych dowodów, w tym ślady biologiczne. To pozwoliło uniewinnić Komendę i wytypować dwóch nowych podejrzanych - mówi mec. Szymecka.

Adwokat dodaje, że na wykrycie nowych śladów pozwolił postęp technologiczny w dziedzinie kryminalistyki. - Okazało się, że to, co zostało wcześniej zostało uznane za plamy brudu na sukience, to ślady biologiczne - mówi Szymecka.

d1l8k45

Rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej byli zszokowani, gdy usłyszeli, że człowiek, którego uważali za mordercę córki, jest niewinny. - Dla rodziców Małgosi jest to ogromny szok. Nie sądzę, żeby chcieli uczestniczyć w kolejnym procesie. Są szalenie zdesperowani i powinni zostać otoczeni opieką. Gdy okazało się, że ten, którego uważali za jednego ze sprawców, nic nie zrobił, świat runął dla nich po raz drugi. Stracili wiarę w wymiar sprawiedliwości. Mają poczucie, że państwo nie zadbało o ich dziecko - mówi Szymecka.

Adwokat przekonuje, że rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej mogliby wystąpić o odszkodowanie od Skarbu państwa. - Oni są na jeszcze lepszych prawach niż Tomasz Komenda. Są w sytuacji dramatycznego napięcia przez to, że państwo i wymiar sprawiedliwości zawiodły. Taki stres jest nieodwracalny. Wymagają pomocy, a zostali sami - podkreśla Szymecka.

Ireneusz M. usłyszał już zarzuty w sprawie gwałtu i śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej. W poniedziałek zatrzymano drugiego mężczyznę – ochroniarza z dyskoteki, w którym bawiła się dziewczyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

d1l8k45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l8k45
d1l8k45
Więcej tematów