Trwa ładowanie...
d1vv0w0

"Rodzice Małgosi, tak jak Tomasz Komenda, mają prawo do odszkodowania". Kulisy zatrzymania drugiego podejrzanego

Mec. Ewa Szymecka, która reprezentowała rodzinę Małgorzaty Kwiatkowskiej w czasie procesu, ujawnia jak doszło do wytypowania nowych podejrzanych w sprawie zabójstwa 15-latki. - Rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej mają jeszcze większe prawo do odszkodowania niż Tomasz Komenda, który został za to niesłusznie skazany – uważa adwokat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mec. Ewa Szymecka ujawnia kulisy sprawy, za którą wyrok usłyszał Tomasz Komenda
Mec. Ewa Szymecka ujawnia kulisy sprawy, za którą wyrok usłyszał Tomasz Komenda (Agencja Gazeta, Fot: Maciej Świerczyński)
d1vv0w0

To na wniosek rodziców Małgorzaty Kwiatkowskiej śledczy wznowili sprawę śmierci dziewczyny. Wyrok za jej zabójstwo odsiadywał Tomasz Komenda. O kulisach nowego śledztwa mówi teraz pełnomocnik rodziny.

- Dostałam wiadomość, że prokuratura zleciła ekshumację ciała Małgosi. Rodzice byli na to przygotowani, sami o to wnosili, bo mieli przekonanie, że nie wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Ponowne badania zwłok i ubrań ujawnili bardzo dużo nowych dowodów, w tym ślady biologiczne. To pozwoliło uniewinnić Komendę i wytypować dwóch nowych podejrzanych - mówi mec. Szymecka.

Adwokat dodaje, że na wykrycie nowych śladów pozwolił postęp technologiczny w dziedzinie kryminalistyki. - Okazało się, że to, co zostało wcześniej zostało uznane za plamy brudu na sukience, to ślady biologiczne - mówi Szymecka.

d1vv0w0

Rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej byli zszokowani, gdy usłyszeli, że człowiek, którego uważali za mordercę córki, jest niewinny. - Dla rodziców Małgosi jest to ogromny szok. Nie sądzę, żeby chcieli uczestniczyć w kolejnym procesie. Są szalenie zdesperowani i powinni zostać otoczeni opieką. Gdy okazało się, że ten, którego uważali za jednego ze sprawców, nic nie zrobił, świat runął dla nich po raz drugi. Stracili wiarę w wymiar sprawiedliwości. Mają poczucie, że państwo nie zadbało o ich dziecko - mówi Szymecka.

Adwokat przekonuje, że rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej mogliby wystąpić o odszkodowanie od Skarbu państwa. - Oni są na jeszcze lepszych prawach niż Tomasz Komenda. Są w sytuacji dramatycznego napięcia przez to, że państwo i wymiar sprawiedliwości zawiodły. Taki stres jest nieodwracalny. Wymagają pomocy, a zostali sami - podkreśla Szymecka.

Ireneusz M. usłyszał już zarzuty w sprawie gwałtu i śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej. W poniedziałek zatrzymano drugiego mężczyznę – ochroniarza z dyskoteki, w którym bawiła się dziewczyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

d1vv0w0

Podziel się opinią

Share

d1vv0w0

d1vv0w0
Więcej tematów