Trwa ładowanie...

Robert Biedroń ujawnił swój majątek. Tyle zarabiał w Słupsku

101 tysięcy złotych – tyle zarobił w 2018 roku przez 8 miesięcy były już prezydent Słupska Robert Biedroń. Odchodząc z magistratu opublikował swoje oświadczenie majątkowe na koniec kadencji. Tymczasem jego ruch polityczny rozwija się w najlepsze. Prędzej czy później polityk będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: skąd ma fundusze na swoją działalność.

Share
Robert Biedroń ujawnił swój majątek. Tyle zarabiał w Słupsku
Źródło: East News
d1e9qm9

Biedroń karierę samorządowca ma już za sobą. Przez ostatnie cztery lata był prezydentem Słupska. W sierpniu ogłosił, że nie będzie kandydował na drugą kadencję, ale z polityki nie odchodzi. Okazało się, że rozpoczyna swój polityczny projekt. Według informacji „Rzeczpospolitej” 3 lutego w Warszawie polityk ogłosi na konwencji „Umowę Roberta Biedronia". Program nowej partii ma zawierać uniwersalne, ponadpartyjne propozycje związane z trzema głównymi tematami: wolnością, solidarnością i dobrze zarządzanym państwem. Według planu Biedronia, jego inicjatywa będzie mogła pochwalić się dwucyfrowym wynikiem w wyborach do Sejmu. Jak na razie, w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej" ruch byłego prezydenta Słupska ma 7 - 8 proc.

bip.slupsk.pl
Źródło: bip.slupsk.pl, fot: bip.slupsk.pl

Jakim majątkiem dysponuje lider nowego ruchu politycznego? Według stanu na 14 września 2018 roku, posiada 7 lokat terminowych na 77,4 tys. zł. A do tego 613 zł na koncie oszczędnościowym. Mieszkanie o pow. 40,8 m.kw. (3/5 udziału warte 330 tys. zł). A także drugie mieszkanie o pow. 40,8 m.kw (własnościowe prawo do lokalu ½ warte 210 tys. zł).Jako prezydent Słupska zarobił od 1 stycznia do 31 sierpnia – 101,5 tys. zł brutto (co daje 12,6 tys. zł miesięcznie). Zarobił również dodatkowo z umów zleceń i praw autorskich – 24 tys. zł netto. – W/w prace nie kolidują z wykonywaną pracą w urzędzie – napisał w oświadczeniu majątkowym Biedroń.

Zobacz także: Nowa przyszłość Barbary Nowackiej. "Może pomóc Biedroniowi"

Tuż po konwencji na Torwarze, na początku lutego Biedroń ma ruszyć w trasę obejmującą 13 miast w Polsce. Ruch ma już koordynatorów we wszystkich 41 okręgach. Jak wynika z naszych informacji, Biedroń ma już zarejestrowanych ok. 40 000 osób na liście mailingowej, ma też deklaracje od 15 000 wolontariuszy.

d1e9qm9

Głównym koordynatorem ruchu Biedronia jest Krzysztof Gawkowski, były polityk SLD. - To nie jest tak, że mamy jedno spotkanie na miesiąc: to jest 40 spotkań, 40 wyjazdów, 16 województw, cała Polska. Ja zadeklarowałem inną rzecz: będziemy mieli struktury, jako jedna z nielicznych partii w Polsce, po naszym zjeździe lutowym we wszystkich powiatach i dotrzymamy słowa – mówił Gawkowski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Patrząc na majątek Biedronia i na rozmach z jakim jego ruch chce zaistnieć na politycznej scenie, zasadne jest pytanie: skąd polityk ma i będzie mieć fundusze na swoją działalność? Na razie nieoficjalnie mówi się o wsparciu ludzi z dawnego Ruchu Palikota i związanych przed laty z SLD. Oficjalnie działalność rozpoczał sklep Biedronia z odzieżą i akcesoriami. "Sklep Roberta" oferuje bluzy, koszulki, torby i kubki związane z postulatami polityka.

Jak ujawnił polityk, oferowane produkty mają promować symbole prawdziwej zmiany w Polsce, a zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na "think tank, którego celem jest budowa demokratycznego państwa prawa i inkluzywnego społeczeństwa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1e9qm9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9qm9
d1e9qm9
Więcej tematów