WP

Robert Biedroń ujawnił swój majątek. Tyle zarabiał w Słupsku

101 tysięcy złotych – tyle zarobił w 2018 roku przez 8 miesięcy były już prezydent Słupska Robert Biedroń. Odchodząc z magistratu opublikował swoje oświadczenie majątkowe na koniec kadencji. Tymczasem jego ruch polityczny rozwija się w najlepsze. Prędzej czy później polityk będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: skąd ma fundusze na swoją działalność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń jeździ po całej Polsce i przekonuje do swoich poglądów
Robert Biedroń jeździ po całej Polsce i przekonuje do swoich poglądów (East News)
WP

Biedroń karierę samorządowca ma już za sobą. Przez ostatnie cztery lata był prezydentem Słupska. W sierpniu ogłosił, że nie będzie kandydował na drugą kadencję, ale z polityki nie odchodzi. Okazało się, że rozpoczyna swój polityczny projekt. Według informacji „Rzeczpospolitej” 3 lutego w Warszawie polityk ogłosi na konwencji „Umowę Roberta Biedronia". Program nowej partii ma zawierać uniwersalne, ponadpartyjne propozycje związane z trzema głównymi tematami: wolnością, solidarnością i dobrze zarządzanym państwem. Według planu Biedronia, jego inicjatywa będzie mogła pochwalić się dwucyfrowym wynikiem w wyborach do Sejmu. Jak na razie, w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej" ruch byłego prezydenta Słupska ma 7 - 8 proc.

bip.slupsk.pl
Podziel się

Jakim majątkiem dysponuje lider nowego ruchu politycznego? Według stanu na 14 września 2018 roku, posiada 7 lokat terminowych na 77,4 tys. zł. A do tego 613 zł na koncie oszczędnościowym. Mieszkanie o pow. 40,8 m.kw. (3/5 udziału warte 330 tys. zł). A także drugie mieszkanie o pow. 40,8 m.kw (własnościowe prawo do lokalu ½ warte 210 tys. zł).Jako prezydent Słupska zarobił od 1 stycznia do 31 sierpnia – 101,5 tys. zł brutto (co daje 12,6 tys. zł miesięcznie). Zarobił również dodatkowo z umów zleceń i praw autorskich – 24 tys. zł netto. – W/w prace nie kolidują z wykonywaną pracą w urzędzie – napisał w oświadczeniu majątkowym Biedroń.

WP

Zobacz także: Nowa przyszłość Barbary Nowackiej. "Może pomóc Biedroniowi"

Tuż po konwencji na Torwarze, na początku lutego Biedroń ma ruszyć w trasę obejmującą 13 miast w Polsce. Ruch ma już koordynatorów we wszystkich 41 okręgach. Jak wynika z naszych informacji, Biedroń ma już zarejestrowanych ok. 40 000 osób na liście mailingowej, ma też deklaracje od 15 000 wolontariuszy.

Głównym koordynatorem ruchu Biedronia jest Krzysztof Gawkowski, były polityk SLD. - To nie jest tak, że mamy jedno spotkanie na miesiąc: to jest 40 spotkań, 40 wyjazdów, 16 województw, cała Polska. Ja zadeklarowałem inną rzecz: będziemy mieli struktury, jako jedna z nielicznych partii w Polsce, po naszym zjeździe lutowym we wszystkich powiatach i dotrzymamy słowa – mówił Gawkowski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

WP

Patrząc na majątek Biedronia i na rozmach z jakim jego ruch chce zaistnieć na politycznej scenie, zasadne jest pytanie: skąd polityk ma i będzie mieć fundusze na swoją działalność? Na razie nieoficjalnie mówi się o wsparciu ludzi z dawnego Ruchu Palikota i związanych przed laty z SLD. Oficjalnie działalność rozpoczał sklep Biedronia z odzieżą i akcesoriami. "Sklep Roberta" oferuje bluzy, koszulki, torby i kubki związane z postulatami polityka.

Jak ujawnił polityk, oferowane produkty mają promować symbole prawdziwej zmiany w Polsce, a zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na "think tank, którego celem jest budowa demokratycznego państwa prawa i inkluzywnego społeczeństwa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP