Trwa ładowanie...
d4ja7c5

Robert Biedroń: księży w Polsce bardzo angażuje temat seksu

Lider Wiosny po raz kolejny uderza w Kościół. Według Roberta Biedronia księży w Polsce za bardzo angażuje temat seksu. - Mniej ich absorbują inne tematy związane z biedą czy bezdomnością - stwierdził polityk na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mocne słowa Roberta Biedronia
Mocne słowa Roberta Biedronia (PAP)
d4ja7c5

Biedroń był pytany w "Kropce nad i" m.in. o pedofilie wśród księży. - Kościół zbyt długo próbował spowiadać Polaków, może przyszedł czas, aby spowiadać Kościół z jego grzechów – pedofilii, grzechu zaniechania - powiedział polityk.

Lider Wiosny zacytował pytania, jakie pojawiają się podczas przygtowań do Pierwszej Komunii Świętej. - “Czy robiłem coś bezwstydnego sam i z kimś?”, “Czy pragnąłem coś nieskromnego widzieć?” - takie pytania zadają księża 9-latkom przed komunią - powiedział Biedroń.

- Wolałbym, żeby to godnie wynagradzany nauczyciel uczył rzetelnej edukacji seksualnej niż ksiądz zadawał pytania o to, czy dziecko się dotyka w miejscach intymnych - dodał polityk, proponując, by zamiast opłacać lekcje religii, przeznaczyć te pieniądze na podwyżki dla nauczycieli albo na dodatkowe zajęcia np. z języka angielskiego.

d4ja7c5

Obiecał również, że Wiosna "wprowadzi rzetelną edukację seksualna, a nie taką, którą uczniowie dostają od księdza czy katechety". - Księży w Polsce bardzo angażuje seks, a mniej absorbują inne tematy związane z biedą czy bezdomnością - dodał Biedroń.

- W PiS jest pogarda dla nauczycieli. Musimy sprawić, żeby zawód nauczyciela nie był traktowany jako wieczny wolontariat. To powinna być elita zawodów w Polsce - oświadczył Biedroń.

d4ja7c5

Zobacz także: Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d4ja7c5

Podziel się opinią

Share

d4ja7c5

d4ja7c5
Więcej tematów