Trwa ładowanie...
d38xlip
IAR

Ria Nowosti: trwa analiza próbek z A321

W ciągu kilku dni rosyjscy eksperci ustalą czy na pokładzie airbusa doszło do wybuchu. Jak informuje agencja Ria Nowosti, z Egiptu przywieziono już próbki pobrane ze szczątków samolotu i trwa ich analiza. Maszyna linii "Kogałymavia" rozbiła się na półwyspie Synaj. W katastrofie zginęły 224 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrak rozbitego airbusa A321 na Synaju
Wrak rozbitego airbusa A321 na Synaju (PAP/EPA, Fot: MAXIM GRIGORIEV)
d38xlip

Chcący zachować anonimowość rosyjski ekspert twierdzi, że pierwsze wyniki analiz będą znane w najbliższym czasie. Jednak na raport w tej sprawie opinia publiczna będzie musiała poczekać co najmniej dwa tygodnie.

Zdaniem specjalisty, wszystko zależy od tego czy na pokładzie airbusa doszło do wybuchu. W jego opinii, gdyby rzeczywiście w maszynie eksplodowała bomba, to ślady będą bardzo wyraźne, więc nie będzie kłopotów z ich odczytaniem.

Tymczasem amerykańskie i brytyjskie służby wywiadowcze przekonują, że przyczyną katastrofy airbusa był zamach bombowy. Brytyjski wywiad przekazał już nawet Kremlowi swoje tajne materiały w tej sprawie.

Oficjalnie Rosja nie potwierdza żadnej z wersji tragedii. Według specjalistów Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, którzy zapoznali się z zapisami "czarnych skrzynek" i zbadali miejsce katastrofy, nic nie wskazuje na awarię systemów pokładowych bądź silników. Jednocześnie egipscy śledczy twierdzą, że "czarne skrzynki" zarejestrowały dziwny dźwięk, który na 90 procent przypomina wybuch.

d38xlip

Podziel się opinią

Share

d38xlip

d38xlip
Więcej tematów