Trwa ładowanie...
d25ort6

Reżyser Krzysztof Warlikowski zdobył operowego Oscara

Polski reżyser Krzysztof Warlikowski zdobył nagrodę International Opera Award, która nazywana jest operowym Oscarem. Za całokształt pracy uhonorowany został także Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Warlikowski
Krzysztof Warlikowski (East News, Fot: Jacek Domiński)
d25ort6

Krzysztofa Warlikowskiego nagrodzono w kategorii "najlepsza produkcja roku" - za inscenizację opery Leosza Janaczka "Z domu umarłych”. Jej premiera odbyła się rok temu w Londynie. Był to debiut polskiego reżysera w Royal Opera House - informuje wyborcza.pl.

To spektakl oparty na motywach książki Fiodora Dostojewskiego. Rozgrywa się z zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze.

W czasie rozdania nagród uhonorowano też Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Otrzymał nagrodę za całokształt pracy w kierowaniu operą. To nagroda dla wybitnych menedżerów ze świata operowego.

d25ort6

Nagrody dla świata opery

International Opera Awards jest przyznawana w Londynie od 2012 r. Stworzyli ją krytyk operowy John Allison oraz brytyjski biznesmen Harry Hyman. Statuetki przyznawane są w 18 kategoriach, m.in. są to spektakle operowe, produkcje telewizyjne, debiuty wokalne i najlepsi dyrygenci. Decyzje podejmuje międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą dyrektorzy teatrów i festiwali oraz krytycy muzyczni.

Polskimi laureatami tej nagrody byli: reżyser operowy Mariusz Treliński oraz śpiewacy operowi Piotr Beczała i Aleksandra Kurzak.

Źródło: wyborcza.pl

d25ort6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25ort6

Podziel się opinią

Share

d25ort6

d25ort6
Więcej tematów