Trwa ładowanie...

Rezolucja PE ws. Polski. Tomasz Poręba: poseł PO jest współautorem rezolucji. Rafał Trzaskowski dla WP: ja nigdy tego nie kryłem

• Rafał Trzaskowski z PO jest współautorem rezolucji PE - ujawnia poseł PiS

• Na Twitterze Tomasz Poręba zamieścił zdjęcia, na których widać zmiany w treści

• Trzaskowski dla WP: byłem jedną z osób konsultowanych przy tworzeniu rezolucji

Share
Rezolucja PE ws. Polski. Tomasz Poręba: poseł PO jest współautorem rezolucji. Rafał Trzaskowski dla WP: ja nigdy tego nie kryłem
Źródło: Newspix, Fot: TEDI
d32i181

Europoseł PiS Tomasz Poręba na swoim profilu na Twitterze opublikował materiały, z których wynika, że polityk PO Rafał Trzaskowski jest współautorem rezolucji PE ws. Polski. - Nie rozumiem zamieszania w tej sprawie. Ja nigdy nie kryłem się z tym, że byłem jedną z osób zaproszonych do konsultacji przy tworzeniu rezolucji Parlamentu Europejskiego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Rafał Trzaskowski.

Zrzuty z ekranu ujawnione przez europosła Tomasza Porębę pokazują, że Rafał Trzaskowski pracował nad treścią dokumentu. W kilku przypadkach widać, że zmiany wprowadził właśnie poseł Trzaskowski oraz, że jest autorem pliku z treścią rezolucji.

Trzaskowski dla WP: był gotów przyznać się do błędów popełnionych przez rządy PO

- Przyznaję, że jestem jedną z kilku osób, które tworzyły ten dokument. Ponadto, w rezolucji miały znaleźć się sugestie niektórych frakcji PE dotyczące kontrowersyjnych kwestii, np. aborcji. Sugerowaliśmy jednak, żeby skupić się na Trybunale Konstytucyjnym - powiedział w rozmowie z WP Trzaskowski. Dodał, że w rezolucji był gotów przyznać się nawet do błędów popełnionych przez rządy PO, ale zaznaczył, że zawsze jego partia zawsze respektowała orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

d32i181

Trzaskowski opublikował na Twitterze odpowiedź na wpis Tomasza Poręby.

W przyjętej rezolucji Parlament Europejski wzywa polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rezolucję, krytykującą kryzys konstytucyjny w Polsce poparło pięć grup politycznych, w tym największe - chadecy i socjaliści, a także liberałowie, zieloni oraz komuniści. Za rezolucją zagłosowało 513 posłów, 142 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu.

d32i181

Podziel się opinią

Share
d32i181
d32i181
Więcej tematów