Trwa ładowanie...
d3lx7tv
IAR

Rezolucja PE ws. Polski. Tomasz Poręba: poseł PO jest współautorem rezolucji. Rafał Trzaskowski dla WP: ja nigdy tego nie kryłem

• Rafał Trzaskowski z PO jest współautorem rezolucji PE - ujawnia poseł PiS
• Na Twitterze Tomasz Poręba zamieścił zdjęcia, na których widać zmiany w treści
• Trzaskowski dla WP: byłem jedną z osób konsultowanych przy tworzeniu rezolucji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rezolucja PE ws. Polski. Tomasz Poręba: poseł PO jest współautorem rezolucji. Rafał Trzaskowski dla WP: ja nigdy tego nie kryłem
(Newspix, Fot: TEDI)
d3lx7tv

Europoseł PiS Tomasz Poręba na swoim profilu na Twitterze opublikował materiały, z których wynika, że polityk PO Rafał Trzaskowski jest współautorem rezolucji PE ws. Polski. - Nie rozumiem zamieszania w tej sprawie. Ja nigdy nie kryłem się z tym, że byłem jedną z osób zaproszonych do konsultacji przy tworzeniu rezolucji Parlamentu Europejskiego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Rafał Trzaskowski.

Zrzuty z ekranu ujawnione przez europosła Tomasza Porębę pokazują, że Rafał Trzaskowski pracował nad treścią dokumentu. W kilku przypadkach widać, że zmiany wprowadził właśnie poseł Trzaskowski oraz, że jest autorem pliku z treścią rezolucji.

Trzaskowski dla WP: był gotów przyznać się do błędów popełnionych przez rządy PO

d3lx7tv

- Przyznaję, że jestem jedną z kilku osób, które tworzyły ten dokument. Ponadto, w rezolucji miały znaleźć się sugestie niektórych frakcji PE dotyczące kontrowersyjnych kwestii, np. aborcji. Sugerowaliśmy jednak, żeby skupić się na Trybunale Konstytucyjnym - powiedział w rozmowie z WP Trzaskowski. Dodał, że w rezolucji był gotów przyznać się nawet do błędów popełnionych przez rządy PO, ale zaznaczył, że zawsze jego partia zawsze respektowała orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Trzaskowski opublikował na Twitterze odpowiedź na wpis Tomasza Poręby.

W przyjętej rezolucji Parlament Europejski wzywa polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rezolucję, krytykującą kryzys konstytucyjny w Polsce poparło pięć grup politycznych, w tym największe - chadecy i socjaliści, a także liberałowie, zieloni oraz komuniści. Za rezolucją zagłosowało 513 posłów, 142 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu.

d3lx7tv

Podziel się opinią

Share
d3lx7tv
d3lx7tv
Więcej tematów