Trwa ładowanie...

Rewolucja w polskim rządzie? Poseł Kukiz'15: w lipcu Jarosław Kaczyński premierem, potem Morawiecki

Zaskakujące słowa posła Tomasza Rzymkowskiego. Podzielił się informacjami, które usłyszał w kuluarach od kolegów z PiS. Według niego, czeka nas bardzo duża rekonstrukcja rządu z wymianą premier włącznie.

Share
Rewolucja w polskim rządzie? Poseł Kukiz'15: w lipcu Jarosław Kaczyński premierem, potem Morawiecki
Źródło: Agencja Gazeta
d30k108

O planowanej rekonstrukcji rządu PiS mówi się od dawna. Najpierw dziennikarz "Rzeczpospolitej" zdradził w rozmowie z Polskim Radiem 24, którzy ministrowie, według niego, zostaną wymienieni. Chodziło o szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, ministra środowiska Jana Szyszko oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Pojawiła sie również informacja, że prezes PiS Jarosław Kaczyński szykuje wymianę premier Beaty Szydło. W tle mowa jest o konflikcie - Szydło miała grozić Kaczyńskiemu dymisją po odwołaniu prezesa PZU.

d30k108

Kaczyński na czele rządu, ale tylko do 11 listopada 2018 roku

Teraz poseł Kukiz'15 zdradza, co usłyszał w sejmowych kuluarach. - W lipcu Jarosław Kaczyński za sterami rządu. Część ministrów utrzyma swoje stanowiska. Ten stan rzeczy ma trwać podobno do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 2018 r. - przyp red.) - powiedział Tomasz Rzymkowski w rozmowie z "Superstacją".

Poseł nie wyklucza, że Kaczyński skupi się na rządzeniu krajem, a na arenie międzynarodowej będzie nas reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Rzymkowski powiedział, że Kaczyńskie ma być premierem do 11 listopada 2018 roku. - Wówczas za sterami rządu ma zasiąść Mateusz Morawiecki. Ma powstać rząd techniczny. Rząd, który będzie mniej przykuwał uwagę ze względu na koloryt polityków kierujących resortami - wyjaśnił.

d30k108

Podziel się opinią

Share
d30k108
d30k108
Więcej tematów