Rewelacje i wstrząsające fakty o Karolu Wojtyle
Znany watykanista Giacomo Galeazzi zapowiada w rozmowie z "Polską The Times" ujawnienie w książce "Tajemniczy Wojtyła" wstrząsających faktów z życia papieża.
Książka to wynik poważnego dochodzenia na temat nieznanej strony Karola Wojtyły, mówi Galeazzi. Tytuł roboczy to "Tajemniczy Wojtyła", książka zaś pełna będzie rewelacji i wstrząsających, myślę, nieznanych faktów. Między innymi pokaże, w jaki sposób Wojtyła już od końca II wojny światowej został wybrany jako gwarant równowagi, wybrany, by zniszczyć komunizm. Poprzez poufne źródła i niepublikowane dokumenty nasze dochodzenie pokazuje, jak Wojtyła mógł być wybrany już za młodu do realizacji geopolitycznego projektu.
W wywiadzie przeczytamy wiele interesujących informacji dotyczących powodów opóźnienia procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża. Do frakcji hamującej ten proces należy m.in. mediolański kardynał Carlo Maria Martini.
- Kardynał Martini jest reprezentantem dużej grupy biskupów, którzy wyrażają wątpliwości co do beatyfikacji Karola Wojtyły, twierdzi Galeazzi. Wielu członków episkopatu włoskiego, ale także niemieckiego i francuskiego, wyraża swoje wątpliwości i zastrzeżenia co do sposobu, w jaki Wojtyła używał pieniędzy Watykanu, ale także przestrzeni, jaką dał fundamentalistycznym ruchom jak Opus Dei, Comunione e Liberazione czy Legionari di Cisto (Legion Chrystusa), które stały się Kościołem w Kościele.
- Wojtyła - z pewnością w dobrej wierze - zaakceptował i wspierał Legionistów Chrystusa, który postrzegał jako bastion dający odpór sektom i marksizmowi, w związku z czym być może nie poświęcił wystarczającej uwagi skandalowi seksualnemu związanemu z księdzem Marcialem Macielem Degollado, założycielem organizacji Legionistów Chrystusa, twierdzi Galeazzi. Jego zdaniem polski papież generalnie nie poświęcał zbyt wiele uwagi kwestii pedofilii w Kościele - za jego pontyfikatu świadomość tego problemu i monitorowanie go były niskie. W samych tylko Stanach Zjednoczonych zostały wypłacone odszkodowania w wysokości 660 milionów dolarów, a na całym świecie wciąż wpływają pozwy karne i cywilne. Benedykt XVI poświęca dużo uwagi temu problemowi, podczas gdy Jan Paweł II wolał go ignorować. Także ten fakt powoduje poważne problemy w beatyfikacji, twierdzi rozmówca "Polski The Times".