Trwa ładowanie...
d35sio8

"Renegat" zabija w Europie - jak w kryminale

- Apeluję do importerów, nie sprowadzajcie produktów z północnych Niemiec! Dziś w Polsce jest czysto, ale bakteria Escherichia coli typu 0104 jest bardzo tajemnicza - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Orgelbrand z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dodaje, że w przypadku obecnej epidemii mamy do czynienia z tragicznym i dziejącym się naprawdę, ale jednak klasycznym kryminałem - nie wiemy, kto zabił.

Share
d35sio8

Jan Orgelbrand zapewnia, że w najbliższym czasie na pewno zostanie ustalone, kto zabija. - Nie wiemy, co to jest za bakteria. Wiemy, jak - niestety - truje, natomiast nie znamy tzw. pierwotnego źródła pochodzenia. Ogórki odpadły - podkreśla inspektor.

Jak zaznacza Orgelbrand bakteria jest na pewno odzwierzęca. - Na pewno zwierzęta czy odchody zwierzęce mają w tym swój przeważający, główny, udział. Chodzi o krowy, mięso wołowe - zaznacza inspektor.

Jego zdaniem bakteria coli to jest nasza powszechność, to jest coś, co jest i w nas od samego urodzenia, ale też naokoło nas. - Zresztą większość z tych bakterii jest pożyteczna, pomagają nam w produkowaniu witamin B, C, K. Ale część z nich właśnie jest taka wredna. Ta duża rodzina ma swoich renegatów właśnie. O104 do nich należy - podkreśla.

Ekspert dodaje, że Polska nie rozważa wprowadzenia zakazu importu. - Producenci swoje wiedzą, importerzy swoje wiedzą. Polska jest bezpieczna, polska żywność jest bezpieczna, dlatego eksport nas tak dotknął, bo my jesteśmy absolutnie niewinni, nigdy nie byliśmy nawet podejrzani jeśli chodzi o polską żywność - mówi Orgelbrand w RMF FM.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d35sio8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35sio8
d35sio8
Więcej tematów