Trwa ładowanie...

Remont ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku będzie krótszy

Zmniejszą się utrudnienia związane z remontem alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. Początkowo ulica miała być całkowicie wyłączona z użytku, ale szybko z tego zrezygnowano. Prace będą odbywać się nawet w nocy, co skróci utrudnienia do pięciu dni.
Share
Remont ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku będzie krótszy
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d2t8b1r

Od 18 lipca rozkopany jest fragment al. Grunwaldzkiej od ulicy Miszewskiego do Konopnickiej. Jak mówią drogowcy, dzięki pracy na trzy zmiany udało się już wykonać większość robót. Polegały one na zdarciu starej nawierzchni i wykonaniu nowej konstrukcji, wymieniona została również część krawężników. W ramach prac wyregulowane zostaną studnie i włazy, odtworzone zostaną pętle indukcyjne, które nadzorują poprawne działanie sygnalizacji świetlnej.

- Przyśpieszamy z aleją Grunwaldzką. Nie 10, a tylko pięć i pół doby utrudnień dla kierowców. Udało się przyśpieszyć te prace dzięki operatywności firmy, która na nasze zlecenie wykonuje remont oraz dzięki uprzejmości mieszkańców okolicznych budynków, którzy nie mieli nic przeciwko temu, aby remont był kontynuowany również nocą. W związku z tym pełne zamknięcie ruchu aleją zostało odwołane. Ruch odbywać się będzie dwoma pasami, aż do czwartku, kiedy to remont się zakończy – powiedziała Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Aleja Grunwaldzka całkowicie zostanie zamknięta w środę 23 lipca od godziny 20:00, ponieważ drogowcy planują wylewać asfalt. Od najbliższego czwartku prace będą trwały tylko poza jezdnią i nie będą utrudniały ruchu.

Jeszcze we wtorek nieczynny będzie skręt w lewo z ulicy Do Studzienki w Grunwaldzką.

d2t8b1r

Podziel się opinią

Share
d2t8b1r
d2t8b1r
Więcej tematów