Trwa ładowanie...
d2p0ha3

Rekordowa oglądalność Mundialu

(inf.własna)

d2p0ha3
d2p0ha3

Pierwszy mecz naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, po 16 latach nieobecności na mundialowych boiskach, wzbudził ogromne zainteresowanie polskich kibiców. Końcówkę spotkania Korea - Polska śledziło w domach ponad 8 mln telewidzów. Natomiast średnia widownia tego meczu wyniosła przeszło 7 mln osób.

Była to niezwykła oglądalność, biorąc pod uwagę porę transmisji meczu (dla porównania - pasmo 13:30-15:30, majowe wtorki w TVP2 - ogląda średnio ok. 600 tys. widzów). Widzów przed telewizorami przybywało zaś z minuty na minutę, na początku meczu było ich ok. 5 mln, a w końcowych minutach - już ponad 8 mln - wynika z badań TNS OBOP.

Spośród wszystkich oglądających telewizję w tym czasie aż 83% widzów śledziło zmagania "orłów" Engela na stadionie w Pusan.

Występ naszej reprezentacji zjednoczył Polaków przed telewizorami bez względu na miejsce zamieszkania, wykształcenie czy wiek. Nawet wskaźnik płci, który z reguły różnicuje sposób oglądania wydarzeń sportowych, tym razem nie miał takiego znaczenia. Ten szczególny mecz oglądało aż 38% kobiet. Zazwyczaj panie stanowią tylko ok. 20-30% piłkarskiego audytorium.

Z dotychczasowych mundialowych spotkań największe zainteresowanie wzbudziło oczywiście spotkanie Polaków z Koreańczykami (7 mln). Następny w kolejności był mecz otwarcia Francja - Senegal (w piątek 31 maja), który obejrzało prawie 3 mln Polaków. Zaś niedzielną potyczkę Argentyny (jednych z faworytów mistrzostw) z Nigerią śledziło 2,5 mln polskich widzów. (an)

d2p0ha3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p0ha3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj