Trwa ładowanie...
d2jedz7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rekord zgłoszeń do komisji w wyborach samorządowych. PKW dała 100-proc. podwyżkę diet

Rekordowa liczba osób chce liczyć głosy podczas zaplanowanych na 16 listopada wyborach samorządowych. Kandydatów jest dużo, bo PKW zafundowała członkom komisji ponad 100-procentową podwyżkę diet - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekord zgłoszeń do komisji w wyborach samorządowych. PKW dała 100-proc. podwyżkę diet
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2jedz7

- Nie przypominam sobie tak dużego zainteresowania pracą w komisjach wyborczych - przyznaje Katarzyna Olszewska, pełnomocnik Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. O urywających się telefonach w sprawie pracy w komisjach mówią też działacze PO, Twojego Ruchu, Polski Razem, czy Solidarnej Polski.

Nikt nie ma wątpliwości, że wzrost zainteresowania liczeniem głosów to efekt podwyżek, jakie członkom komisji wyborczych w wakacje zaserwowała Państwowa Komisja Wyborcza. Przewodniczący komisji, który do tej pory mógł liczyć na 165 zł nieopodatkowanej diety za dzień pracy, teraz dostanie 380 zł. Jego zastępca zamiast 150 zł, 330 zł, a członek OKW - 300 zł.

Jak będzie wyglądała rekrutacja, kiedy chętnych do pracy będzie zbyt wielu? Każdy Komitet Wyborczy może zgłosić tylko po jednym kandydacie do każdej z ok. 30 tysięcy OKW. Komitetów jest zaś 34, a to oznacza pracę dla ok. 200 tysięcy osób. PKW uspokaja, że w przypadku zbyt wielu chętnych składy komisji wyborczych będą ustalane przez władze miast podczas losowania.

d2jedz7

Podziel się opinią

Share

d2jedz7

d2jedz7
Więcej tematów