Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Znamy datę

Mateusz Morawiecki z rekonstrukcją rządu będzie czekał do ostatniej chwili. - W okolicach wyborów, raczej tuż po wyborach - powiedział premier o terminie wyznaczenia nowych ministrów. Kilkoro członków rządu wybiera się do Parlamentu Europejskiego.
Share
Mateusz Morawiecki powoła nowych ministrów w ciągu trzech tygodni
Mateusz Morawiecki powoła nowych ministrów w ciągu trzech tygodniŹródło: East News
d32u56t

- Chciałbym ostatecznie przecież wiedzieć, którzy ministrowie dostaną się do PE, a to zależy wyłącznie od woli wyborców - powiedział premier po kolejnych obradach tzw. okrągłego stołu dla edukacji.

Szefowa tego resortu Anna Zalewska jest jedną z osób, które chcą zamienić miejsce w rządzie na parlamentarne ławy w Strasbourgu. Listy PiS w poszczególnych regionach otwierają także Beata Szydło, Joachim Brudziński czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Urlop na kampanię

Mateusz Morawiecki przyznał, że kandydaci w najbliższych wyborach, którzy obecnie zasiadają w rządzie, dostaną urlopy na dwa ostatnie tygodnie kampanii. - Minister Zalewska np. dzisiaj była nieobecna, bo jest zaangażowana już w swoje zadania kampanijne. Podobnie inni ministrowie i wiceministrowie, którzy biorą udział w kampanii intensywnie, to od poniedziałku wielu z nich, być może nawet ogromna większość rzeczywiście takie urlopy planuje wziąć - powiedział premier.

d32u56t

Zobacz także: Premier Morawiecki w ogniu pytań Machały i Makowskiego. Zobacz cały wywiad

Szef rządubył w piątek na obradach okrągłego stołu dla edukacji. Opowiadał dziennikarzom o tym, co udało się podczas nich ustalić, ale padło też pytanie o okładkę "Super Expressu".

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d32u56t

Podziel się opinią

Share
d32u56t
d32u56t
Więcej tematów