Trwa ładowanie...

Reklama LG Polska wywołała burzę w internecie. Firma przeprasza i tłumaczy

LG Polska opublikowało w sieci nową reklamę swojego telefonu. Internautom nie przypadła jednak do gustu. Ostatecznie firma usunęła ją ze swojego profilu w mediach społecznościowych.

Share
Reklama LG Polska wywołała burzę w internecie. Firma przeprasza i tłumaczy
d3m4sqw

Reklama LG Polska obiegła świat

LG Polska opublikowało na swoim profilu na TikToku reklamę swojego telefonu. Krótki filmik – zamieszczony przez LG Polska w sieci – skrytykowali internauci z całego świata, oskarżając firmę o seksizm.

W reklamie wyemitowanej na TikToku przez LG Polska widać młodą kobietę w krótkiej spódnicy, która mija starszego mężczyznę i idzie po schodach w górę. Starszy pan niespodziewanie zaczyna jej robić zdjęcia nowym telefonem LG. Gdy kobieta to zauważa, podchodzi do niego zdenerwowana i wyrywa mu z rąk telefon. Mężczyzna tłumaczy, że robił tylko sobie "selfie” i rzeczywiście takie zdjęcia ma na telefonie. Kobieta odchodzi, a senior pokazuje, że drugim aparatem sfotografował też nogi blondynki.

d3m4sqw

LG Polska na ustach wszystkich

Reklama LG Polska wywołała burzę wśród internautów, którym daleko było od uznania jej za zabawną. Część komentujących nazwała ją po prostu seksistowską.

LG Polska przeprasza

Po burzy, jaka się rozpętała, LG Polska usunęło reklamę ze swojego profilu na TikToku. Opublikowało też przeprosiny.

"Ostatni film zamieszczony przez LG Polska nie przeszedł procesu zatwierdzania treści do mediów społecznościowych. Nie spełnił on standardów i polityki LG Electronics, więc został natychmiast usunięty. Przepraszamy za naruszenia, które poczynił ten nieprzemyślany materiał wideo. Będziemy dążyć do tego, aby takie zdarzenie nie powtórzyło się w przyszłości" - napisało LG Polska.

**Zobacz też: Po zmianie na Nowogrodzkiej. „Sentyment prezesa PiS”

d3m4sqw

Podziel się opinią

Share
d3m4sqw
d3m4sqw
Więcej tematów