Trwa ładowanie...

Rejestracja na szczepienia dla kolejnych roczników. Zapisy ruszają w poniedziałek

W poniedziałek ruszają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla 46 i 47-latków. Jest kilka sposobów rejestracji. Można jej dokonać przez internet, infolinię, wiadomość SMS lub osobiście w punkcie szczepień. Od dziś następuje także przyśpieszenie programu szczepień - odtąd na przyjęcie preparatu zapisywać się mogą dwa roczniki jednego dnia.

W poniedziałek nastąpiło przyśpieszenie zapisów na szczepienia/ Zdjęcie ilustracyjneW poniedziałek nastąpiło przyśpieszenie zapisów na szczepienia/ Zdjęcie ilustracyjneŹródło: EASTNEWS, fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d1ho7fa
d1ho7fa

W poniedziałek 26 kwietnia nastąpiło przyśpieszenie Narodowego Programu Szczepień. Od dziś na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zapisywać się dwa kolejne roczniki jednego dnia. Od poniedziałku rejestracja otwarta jest dla osób w wieku 46 i 47 lat (czyli urodzonych w 1974 i 1975 r.).

Jak zapisać się na szczepienie? Można to zrobić przez platformę e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta w internecie, specjalną infolinię 989, wiadomość SMS na numer 880-333-333 albo osobiście - w punkcie szczepień.

Szczepienia przeciw COVID-19. Rusza rejestracja dla 46 i 47-latków

Warto podkreślić, że już od 7 maja br. rejestracja obejmie trzy roczniki dziennie. Będą mogły wówczas rejestrować się osoby urodzone w latach 1994-1996. Z kolei do 9 maja - jak zapowiada rząd - każdy, kto ukończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie na szczepienie.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce przyśpieszają

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są preparatami wyprodukowanymi przez koncerny Pfizer/BionTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzy pierwsze specyfiki podawane są w dwóch dawkach, szczepionka opracowana przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson&Johnson, jest jednodawkowa. W pierwszej kolejności zespoły wyjazdowe podają ją osobom, które samodzielnie nie mogą dojechać na zabieg.

Wybory wiosną 2022 roku? Scenariusz dla Kaczyńskiego autorstwa prof. Dudka

Źródło: PAP

d1ho7fa

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ho7fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ho7fa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj