Trwa ładowanie...
d4my86k

Recep Tayyip Erdogan do 6-letniej dziewczynki. "Jeśli zostaniesz męczennikiem, uhonorujemy cię"

Tymi słowami prezydent Turcji zwrócił się do dziewczynki ubranej w turecki mundur i wojskowy beret. Recep Tayyip Erdogan wypatrzył ją na widowni i poprosił o wejście na scenę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemówienie prezydenta spotkało się z dużym aplauzem
Przemówienie prezydenta spotkało się z dużym aplauzem (PAP)
d4my86k

Jak podaje "The Independent", 6-letnia Amine Tiras po wywołaniu przez tureckiego prezydenta rozpłakała się i zasalutowała. Po wejściu na scenę, Recep Erdogan przytulił ją i pocałował w oba policzki.

- Ona ma turecką flagę w kieszeni. Jeśli zostanie męczennikiem, położymy na niej flagę (pochowamy z honorami – przyp. red.) – cytuje prezydenta "The Independent"

Jak dodaje BBC, przemówienie spotkało się z dużym aplauzem, a uczestnicy transmitowanego w telewizji kongresu rządzącej partii AKP krzyczeli "wodzu prowadź nas do Afrin". I przypomina też, że turecki prezydent już kilka razy był krytykowany za wykorzystywanie pogrzebów dzieci i żołnierzy do wygłaszania przemówień politycznych.

d4my86k

Obecnie Turcja prowadzi w okolicach syryjskiego Afrin operację przeciwko kurdyjskim jednostkom YPG. Turcy uważają kurdyjskie oddziały za organizację terrorystyczną. Natomiast USA zaliczają do koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu i wspierają w działaniach.

Zobacz także: "Dajcie im więcej broni, przestaną strzelać"

d4my86k

Podziel się opinią

Share
d4my86k
d4my86k