Trwa ładowanie...
d1qtib5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

RBNiO: Ukraina wstrzymała ogień w Donbasie

Ukraińskie siły rządowe wstrzymały ogień w Donbasie, realizując porozumienie o zawieszeniu broni zawarte tego dnia w Mińsku - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierz ukraiński na punkcie kontrolnym w pobliżu Debalcewa
Żołnierz ukraiński na punkcie kontrolnym w pobliżu Debalcewa (PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d1qtib5

- O godzinie 18.00 (17.00 w Polsce) jednostki ukraińskich resortów siłowych, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej, na rozkaz prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki wstrzymały ogień - powiedział rzecznik.

Łysenko poinformował, że siły ukraińskie gotowe są do natychmiastowej wymiany jeńców z przeciwnikiem. - Jednak biorąc pod uwagę fakt, że potrzeba czasu do organizacji tego procesu, przypuszczam, że najprawdopodobniej rozpocznie się ona jutro rano - podkreślił.

W piątek w Mińsku doszło do spotkania grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE, na którym podpisano protokół o zawieszeniu broni na wschodniej Ukrainie. W rozmowach uczestniczyli: były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow, przedstawicielka OBWE ds. uregulowania sytuacji na Ukrainie Heidi Tagliavini oraz przedstawiciele separatystów - premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Ołeksandr Zacharczenko i Igor Płotnicki.

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów