Trwa ładowanie...
dnr7cif

Rasistowski atak czy chuligański wybryk? Z nożami na hostel dla cudzoziemców

Do ataku na warszawski hostel doszło w piątkową noc. Grupa nastolatków przeskoczyła przez ogrodzenie budynku, by dostać się do środka. Mieli przy sobie butelki i noże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zdarzenia doszło w jednym ze stołecznych hosteli
Do zdarzenia doszło w jednym ze stołecznych hosteli (WP.PL)
dnr7cif

Do zdarzenia doszło w kamienicy przy ul. Kazimierzowskiej 11, mieści się tam hostel z którego korzystają głównie zagraniczni studenci. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", świadkiem zdarzenia był Marcel Andino Velez, wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowczesnej.

ZOBACZ WIDEO: Tak widzą Polaków w Ameryce Południowej. Zapytaliśmy Kolumbijczyków o pierwsze skojarzenie

Mężczyzna relacjonuje, że przechodził obok, gdy dostrzegł grupę nastolatków przeskakującą przez ogrodzenie. Chwilę potem rozległy się krzyki, a wokół kamienicy biegały w piżamach "dziewczyny o azjatyckiej urodzie i śniadzi mężczyźni, którzy próbowali ich bronić". Velez od razu zadzwonił po policję. Ta zjawiła się szybko, ale nastolatkowie zdążyli uciec.

dnr7cif

Goście hostelu pochodzą m.in. z Wietnamu, Gruzji, Ukrainy i Etopii. Niektórzy mieszkają tam kolejny miesiąc. Jeden z nich mówi "GW", że napastnicy mieli przy sobie butelki po piwie i noże. Jedną z butelek rozbili na ścianie budynku. Współwłaściciel hostelu przyznaje, że wcześniej nie zdarzały się podobne ataki i wyraża nadzieję, że nie był to atak na tle rasistowskim, a jedynie chuligański wybryk. Jednocześnie uczulił swoich gości na takie sytuacje i poprosił, żeby zgłaszali się do niego z każdym takim incydentem.

Czytaj też: Po sejmie paradował w koszulce promującej rasizm. Poseł opozycji oburzony

dnr7cif

Podziel się opinią

Share

dnr7cif

dnr7cif
Więcej tematów