Trwa ładowanie...
dgaghhj

Raport ONZ: niepokojące zmiany klimatyczne

Najnowszy raport ONZ o niepokojących zmianach klimatycznych ostrzega przed ekstremalnymi pożarami, suszą i głodem. Takie zagrożenia niesie globalny wzrost temperatury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Raport ONZ: niepokojące zmiany klimatyczne
Raport ONZ: niepokojące zmiany klimatyczne (iStock.com)
dgaghhj

Raport dotyczący zmian klimatycznych został opublikowany przez Międzyrządowy Zespół ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC). W raporcie naukowcy alarmują, że do globalnego wzrostu temperatury o 1,5 stopnia Celsjusza może dojść już w 2030 roku. Jak się okazuje tak pozornie niewielka zmiana może przynieść nieodwracalne skutki.

"Jednym z kluczowych przekazów, który bardzo wyraźnie wynika z tego raportu, jest to, że widzimy już konsekwencje globalnego ocieplenia o 1 stopień Celsjusza. Mamy bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe, podnosi się poziom mórz, zmniejsza się powierzchnia lodu w Arktyce" – dodaje Panmao Zhai, jedna z osób odpowiedzialna za raport IPCC. Naukowcy twierdzą, że jednym ze skutków globalnego ocieplenia są huragany, które nawiedziły Stany Zjednoczone.

Raport ONZ – potrzeba globalnych zmian aby zatrzymać ocieplenie klimatu

Raport jest uważany za podstawę dla światowych przywódców. Aby zapobiec tragicznej w skutkach sytuacji trzeba wprowadzić wiele zmian i zmienić globalną ekonomię – inwestując m.in. w odnawialne źródła energii.

Aby zapobiec ociepleniu globalna emisja dwutlenku węgla netto spowodowana przez człowieka musiałaby spaść o około 45%.

dgaghhj

Podziel się opinią

Share
dgaghhj
dgaghhj
Więcej tematów