Trwa ładowanie...
d3p1zrq
d3p1zrq
IAR

Rapacki: Marzec będzie dobrym szefem CBŚ

Współtwórca Centralnego Biura Śledczego Adam Rapacki uważa, że mianowanie na stanowisko szefa CBŚ Jarosława Marca jest dobrym wyborem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3p1zrq

Były zastępca komendanta głównego policji podkreśla, że Marzec przepracował w policji kryminalnej prawie całe życie. Nowy szef CBŚ jest bardzo dobrym specjalistą z zakresu zwalczania przestępczości kryminalnej.

Rapacki wspomina jego dokonania, kiedy był szefem gdańskiego oddziału CBŚ. Zdaniem Rapackiego znakomicie się tam sprawdził. Świadczą o tym liczne sukcesy, m.in. zlikwidowanie grup przestępczych, z którymi nie mogli uporać się poprzednicy Marca. Rapacki podkreśla, że Marzec jest bardzo dynamicznym człowiekiem. Wprawdzie mniej się zna na przestępczości gospodarczej, ale gwarantuje CBŚ dynamizm działania.

Zdaniem Rapackiego, informacje mediów o konflikcie w MSWiA nie są prawdziwe. Rapacki nie daje wiary, aby Jarczewski i Marzec byli wplątani w wewnętrzną walkę w szefostwie służb mundurowych. Absolutnie nie wierzę, że generał Jarczewski mógł coś tuszować, to jest przeporządny człowiek. Podobnie w przypadku pana Marca- powiedział Rapacki.

W ubiegłym tygodniu "Rzeczpospolita" napisała, że wiceministra Waldemara Jarczewskiego łączą związki z poszukiwanym byłym senatorem Henrykiem Stokłosą. Sprawą miał się zająć warszawski CBŚ z Jarosławem Marcem na czele, wspierany przez Janusza Kaczmarka. Za Jarczewskim miał się ująć Ludwik Dorn. Dziś Dorn i Jarczewski nie pracują w resorcie, a awansowali Kaczmarek i Marzec.

d3p1zrq

Podziel się opinią

Share

d3p1zrq

d3p1zrq
Więcej tematów