Trwa ładowanie...

Ranking Perspektywy 2019. Wiemy, które licea i technika w Polsce są najlepsze

Kolejny ranking Perspektywy 2019 pokazał, które szkoły w Polsce są najlepsze. Wysokie miejsce w tym zestawieniu to ogromny prestiż dla szkół, a także szansa na zwiększenie zainteresowania nimi kandydatów.

Ranking Perspektywy 2019. Wiemy, które licea i technika w Polsce są najlepszeŹródło: Fotolia, fot: kzenon
d16z92y
d16z92y

Ranking Perspektywy 2019 – ranking liceów zdominowany przez Warszawę

W czołówce rankingu Perspektywy 2019 znajduje się wiele liceów z Warszawy. Najlepszą 3-letnią szkołą średnią w Polsce okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Oprócz niego, w czołowej 15 znalazło się jeszcze 6 placówek z Warszawy.
Obok warszawskiego Staszica na podium rankingu Perspektywy 2019 znalazło się również XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (2. miejsce) oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Czołówkę uzupełniają również licea z Gdyni, Torunia, Wrocławia, Kielc i Bielsko-Białej.

Ranking Perspektywy 2019 – najlepsze technikum

Ranking Perspektywy 2019 za najlepsze uznał Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Podium uzupełniły kolejno Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie oraz Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. W czołowej 10. znalazły się również technika z Kleszczowa,Lublina, Poznania, Olsztyna, Zielonej Góry i Bydgoszczy.

Ranking Perspektywy 2019 – zasada przyznawania miejsc

Ranking Perspektywy 2019 nie jest przypadkowym i subiektywnym zestawieniem. W celu wyłonienia najlepszych szkół w Polsce stosuje się dokładnie wyznaczone zasady. Na miejsce w rankingu PERSPEKTYWY 2019 wpływ mają wyniki egzaminów maturalnych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) oraz olimpiad przedmiotowych. W przypadku techników znaczenie ma również wynik egzaminu zawodowego.

Podróże po Polsce od 4,99 zł. Zabukuj bilet, korzystając z oferty na stronie flixbus kod promocyjny.

d16z92y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z92y
Więcej tematów