Trwa ładowanie...
d3h359b

Rafał Trzaskowski – program wyborczy na wybory 2020. Takie obietnice złożył kandydat PO

Rafał Trzaskowski opublikował swój program wyborczy tuż przed pierwszą turą wyborów 2020. Przypominamy, jakie obietnice wyborcze złożył głosującym kandydat na prezydenta RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski – program wyborczy na wybory 2020
Rafał Trzaskowski – program wyborczy na wybory 2020 (PAP, Fot: PAP/Lech Muszyński, Lech Muszyñski)
d3h359b

Rafał Trzaskowski w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył 30,46 proc. głosów i zajął drugie miejsce. Zwycięzcą głosowania przeprowadzonego 28 czerwca był Andrzej Duda, na którego głos oddało 43,5 proc. wyborców.

Historia nie daje Rafałowi Trzaskowskiemu większych szans na zwycięstwo. W historii wolnej Polski tylko raz prezydentem został kandydat, na którego w pierwszej turze głosowało mniej wyborców. Był to Lech Kaczyński w 2005 roku.

Zdecydowanie większą szansę na zwycięstwo Trzaskowskiemu dają sondaże prezydenckie. W większości zestawień różnica między oboma kandydatami mieści się w granicy błędu statystycznego. Wiele wskazuje na to, że o tym, kto zostanie prezydentem, może zdecydować niewielka liczba głosów.

d3h359b

Rafał Trzaskowski – program wyborczy na wybory 2020

"Nowa Solidarność", bo tak swój program wyborczy nazwał Rafał Trzaskowski, zawiera szereg obietnic dotyczących gospodarki, edukacji i kwestii społecznych. Prezydent Warszawy od początku swojej kompanii utrzymuje, że jeżeli zostanie prezydentem, nie usunie programu 500 Plus. Jest też zwolennikiem niepodwyższania wieku emerytalnego i wprowadzenie emerytur stażowych.

W kwestii edukacji Rafał Trzaskowski stawia na wyrównanie szans. Chce tego dokonać m.in. poprzez stypendium dla najbardziej uzdolnionych uczniów. W jego postulatach znalazło się również odbudowanie prestiżu i znaczenia szkoły i jej pracowników. Ma w tym pomóc wyższa pensja dla nauczycieli. Trzaskowski jest również zwolennikiem "odchudzenia" podstawy programowej i postawienia na zdobywanie kompetencji.

W kwestii gospodarki Rafał Trzaskowski będzie sprzeciwiał się podnoszeniu podatków. Chce również obniżenia podatku VAT o 1 punkt procentowy. Istotnym elementem kampanii Trzaskowskiego stał się dodatek 200 zł dla matek pobierających emeryturę. Obecny prezydent Warszawy chce również wyższej kwoty wolnej od podatku.

d3h359b

Wybory 2020. obietnice wyborcze Rafała Trzaskowskiego

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego na wybory 2020 zawiera znacznie więcej punktów. Mowa w nim jest o ekologii, opiece medycznej i kulturze. Obietnice wyborcze Trzaskowskiego to również:

- wyższe zarobki,

- poprawa sytuacji kobiet i wyrównywanie ich szans,

d3h359b

- prawo do zdrowia i odpowiedzialnego macierzyństwa, do bezpieczeństwa, do równości ekonomicznej, do równości w wypełnianiu obowiązków wychowawczych, do równego udziału we władzy,

- weto dla zaostrzenia prawa aborcyjnego,

- przywrócenie programu "Mieszkanie dla Młodych", wprowadzenie programu "Praca dla Młodych",

- bezpłatny program zapłodnienia in vitro,

- rozwój wsi,

- państwo dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości - naprawa sądownictwa,

- Prokurator Generalny powoływany przez Prezydenta RP,

- ustawa skromnościowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h359b

Podziel się opinią

Share

d3h359b

d3h359b
Więcej tematów