Trwa ładowanie...
finanse
11-10-2012 20:23

Radovan Karadżić ma zapłacić 146 501 euro za obronę na swym procesie

Trybunał ds. zbrodni w dawnej Jugosławii obciążył byłego przywódcę Serbów bośniackich Radovana Karadżicia częścią kosztów obrony na sumę 146 501 euro - pisze agencja AFP, powołując się na przedstawiciela Trybunału.

Radovan Karadżić ma zapłacić 146 501 euro za obronę na swym procesieŹródło: AFP, fot: Michael Kooren
du4tho3

Zdecydowano, że oskarżony powinien partycypować w kosztach swej obrony do wysokości 146 501 euro - poinformował przedstawiciel Trybunału John Hocking. Jak dodał, ogólne koszty obrony - wyjąwszy część, którą obarczono oskarżonego - zostaną pokryte przez trybunał. Nie poinformował, ile te koszty wynoszą.

67-letni Radovan Karadżić, który postanowił sam się bronić, dysponuje jednak ekipą prawników.

Gdy przybył do Hagi, by stanąć przed sądem, zaznaczył, że nie dysponuje wystarczającymi środkami do sfinansowania swej obrony, i poprosił o pomoc trybunału. Przedstawiciel sądu, jak pisze AFP, uważa jednak, że Karadżić jest w stanie sfinansować część wydatków na swą obronę.

du4tho3

Karadżić jest oskarżony o zbrodnie popełnione w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 1992-95. Postawiono mu m.in. zarzut ludobójstwa; dotyczy on odpowiedzialności Karadżicia za masakrę ośmiu tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców w Srebrenicy w lipcu 1995 roku.

Karadżić został aresztowany w Belgradzie w lipcu 2008 roku. Wcześniej ukrywał się przez 13 lat. Od początku procesu, który ruszył rok później, utrzymuje, że jest niewinny.

du4tho3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4tho3
Więcej tematów