Trwa ładowanie...
radosław sikorski
+1

Radosław Sikorski wraca do polityki? Ma pojawić się na konwencji PO

Choć Radosław Sikorski w mediach społecznościowych nie unika komentowania polityki, od 2015 roku się w nią nie angażował. Możliwe, że teraz się to zmieni. W sobotę wygłosi przemówienie na konwencji Platformy Obywatelskiej.

Share
Radosław Sikorski wraca do polityki? Ma pojawić się na konwencji PO
Źródło: PAP, fot: tytus zmijewski
d3q3uqx

Sikorski jako członek PO nie jest kojarzony nie tylko jako poseł, ale też jako szef MSZ i marszałek Sejmu. Jego zaangażowanie w politykę dobiegło końca po porażce wyborczej Platformy w 2015 roku. W sobotę wśród przedstawicieli partii ma zabrać głos w sprawie obecnej sytuacji Polski na arenie międzynarodowej.

O sprawie donosi Onet. - Na pewno w jego przemówieniu nie padnie deklaracja o tym, że zamierza np. wystartować w wyborach, ale oczywiście jest to polityczna impreza PO i jego obecność będzie miała polityczny wymiar - powiedziała portalowi osoba z Platformy.

Na zebraniu Rady Krajowej Platforma ma przedstawić szacunki dotyczące tego, ile Polska może stracić w nowej perspektywie budżetowej UE. Poza Sikorskim, głos zabiorą też przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, europosłanka Róża Thun, Elżbieta Bieńkowska i Jan Olbrycht.

Zobacz także: "Czy premier powinien przeprosić? Jacek Żakowski: on się za wolno uczy

Dlaczego akurat sobota? - Termin jest nieprzypadkowy - z jednej strony mamy szczyt UE, z drugiej - Komisja Europejska zapowiada ogłoszenie planów budżetu plus wiązanie go z wartościami unijnymi - podkreślił sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski.

Jak dodał, Po będzie rozmawiać o pozycji Polski w Europie, funduszach europejskich i działaniach PiS w tym obszarze. Obserwujemy przez ostatnie, nie tylko dni, ale tygodnie i miesiące poważną degradację pozycji Polski na arenie międzynarodowej i będziemy wspólnie zastanawiać się, jak tę pozycję odbudować - podkreślił.

Źródło: Onet

d3q3uqx

Podziel się opinią

Share
d3q3uqx
d3q3uqx
Więcej tematów