Trwa ładowanie...
d1dsrsd

Radosław Sikorski oddał za wino. "Kolacja z Rostowskim była służbowa"

Radosław Sikorski zwrócił do kasy MSZ równowartość sumy wydanej na trunki, które pojawiły się na stole podczas obiadu szefa dyplomacji z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim - podaje RMF FM. Marcin Wojciechowski z MSZ napisał na Twitterze, że minister Radosław Sikorski "zapłacił z własnych środków za zbyt drogie wino". Sam posiłek był służbowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1dsrsd

Żeby nie było niedomówień. Kolacja Sikorski-Rostowski była służbowa, ale min. @sikorskiradek zapłacił z własnych środków za zbyt drogie wino

— Marcin Wojciechowski (@maw75) [ lipiec 1, 2014 ]( https://twitter.com/maw75/statuses/483898015045152769 )

Wspólny obiad ministrów Sikorskiego i Rostowskiego w restauracji Amber Room kosztował ponad 1300 zł. Został opłacony służbową kartą MSZ.

Resort MSZ utrzymuje, że obiad miał charakter służbowy. Tematem spotkania było objęcie stanowiska ambasadora w Paryżu.

d1dsrsd

Z taśm ujawnionych przez "Wprost" wynika, że Sikorski z Rostowskim rozmawiali także o sojuszu polsko-amerykańskim. - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa - mówił szef MSZ. Sikorski tym samym przekonywał Rostowskiego, że polityka prowadzona przez premiera i szefa MON jest błędem.

Czytaj więcej: Ujawniono taśmy "Wprost" z udziałem Radosława Sikorskiego

Podziel się opinią

Share

d1dsrsd

d1dsrsd
d1dsrsd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów