Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski komentuje swoją wypowiedź: oby ofiar ataku w Tunisie było jak najmniej

Marszałek sejmu Radosław Sikorski złożył kondolencje rodzinom ofiar ataku terrorystycznego w Tunisie. Na znak solidarności flagi na budynkach sejmowych zostały opuszczone do połowy masztu. Sikorski odniósł się też do swoich środowych słów, kiedy powiedział, że w Tunezji zginęło najprawdopodobniej aż siedmiu Polaków. - Wielka ulga, oby ofiar było jak najmniej - skomentował.

Radosław Sikorski komentuje swoją wypowiedź: oby ofiar ataku w Tunisie było jak najmniejŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d379qxl
d379qxl

- Nadal, jak wszyscy, jestem wstrząśnięty atakiem na bezbronnych, niewinnych turystów, w tym mamy straty wśród Polaków - powiedział Sikorski dziennikarzom w sejmie.

Poinformował, że na znak solidarności flagi na budynkach sejmowych zostały opuszczone do połowy masztu, a w piątek posłowie uczczą pamięć ofiar, w szczególności Polaków, minutą ciszy.

Odnosząc się do swojej środowej wypowiedzi, iż ma niepotwierdzoną informację, że w Tunisie prawdopodobnie zginęło siedmiu polskich obywateli, Sikorski powiedział: - Wielka ulga, że informacje, które wczoraj do mnie docierały, być może się nie potwierdzą. Oby ofiar ostatecznie było jak najmniej - dodał marszałek sejmu.

d379qxl

W środę doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo. Terroryści strzelali do zwiedzających muzeum i do ludzi w autobusach zaparkowanych opodal. Wśród zwiedzających muzeum w krytycznym momencie była grupa 36 naszych obywateli.

W nocy premier Tunezji Habib Essid informował, że w ataku w Tunisie zginęło 21 osób, w tym 17 turystów zagranicznych, 2 Tunezyjczyków i 2 sprawców.

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek rano, że według najnowszych informacji w zamachu w Tunisie zginęło dwóch obywateli Polski, dwóch zaginęło, a dziewięciu zostało rannych.

Zobacz: Polacy wśród ofiar śmiertelnych
d379qxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d379qxl
Więcej tematów