Trwa ładowanie...

Radosław Fogiel o tymczasowym ministrze sportu. Wyjaśnia, co się stało

To już pewne: Mateusz Morawiecki zostanie tymczasowo ministrem sportu. Wicerzecznik PiS twierdzi, że osoba, której złożono propozycję objęcia tej teki, nie przyjęła jej. I zauważył, że nowa rola premiera nie jest w perspektywie historycznej czymś zupełnie nowym.
Share
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel potwierdził, że Mateusz Morawiecki zostanie chwilowo ministrem sportu
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel potwierdził, że Mateusz Morawiecki zostanie chwilowo ministrem sportuŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3w9rx9

Podczas przedstawiania kandydatów na ministrów premier Mateusz Morawiecki pominął nazwisko nowego szefa resortu sportu. Wyjaśnił, że czeka na ostateczną decyzję osoby, której zaproponowano to stanowisko.

- Pierwszy kandydat, który był brany pod uwagę, o którym pan premier mówił w zeszłym tygodniu, z przyczyn osobistych, których nie znam, nie zdecydował się objąć stanowiska - przyznał w rozmowie z RMF FM Radosław Fogiel. Chwilowo tę funkcję będzie pełnić Morawiecki.

Wicerzecznik PiS dodał, że "to już nie jest pierwsza sytuacja, kiedy premier obejmuje jakiś resort, tymczasowo oczywiście". - Ja pamiętam sytuację z rządów Prawa i Sprawiedliwości 2005-2007, kiedy pan premier Kaczyński też był ministrem czegoś, bo chwilowo był wakat - zaznaczył Fogiel.

d3w9rx9

Joanna Mucha odpowiada Stanisławowi Piotrowiczowi: poziom magla

I dodał, że "teraz, dopóki nie będzie dograna osoba, która przejmie ten resort, to przechodzi pod jurysdykcję premiera". - Formalnie pan premier będzie ministrem sportu - przyznał Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS skomentował również jednoznaczne stanowisko wicepremiera Jarosława Gowina ws. limitu 30-krotności ZUS. - My w tym momencie nie zamierzamy się z tego wycofywać. Liczymy, że (...) uda się przekonać kolegów z Porozumienia, że (...) że jest to likwidacja pewnego kuriozum - zaznaczył.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w9rx9

Podziel się opinią

Share
d3w9rx9
d3w9rx9
Więcej tematów