Trwa ładowanie...
d2hlsn7

Radosław Fogiel o tymczasowym ministrze sportu. Wyjaśnia, co się stało

To już pewne: Mateusz Morawiecki zostanie tymczasowo ministrem sportu. Wicerzecznik PiS twierdzi, że osoba, której złożono propozycję objęcia tej teki, nie przyjęła jej. I zauważył, że nowa rola premiera nie jest w perspektywie historycznej czymś zupełnie nowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel potwierdził, że Mateusz Morawiecki zostanie chwilowo ministrem sportu
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel potwierdził, że Mateusz Morawiecki zostanie chwilowo ministrem sportu (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2hlsn7

Podczas przedstawiania kandydatów na ministrów premier Mateusz Morawiecki pominął nazwisko nowego szefa resortu sportu. Wyjaśnił, że czeka na ostateczną decyzję osoby, której zaproponowano to stanowisko.

- Pierwszy kandydat, który był brany pod uwagę, o którym pan premier mówił w zeszłym tygodniu, z przyczyn osobistych, których nie znam, nie zdecydował się objąć stanowiska - przyznał w rozmowie z RMF FM Radosław Fogiel. Chwilowo tę funkcję będzie pełnić Morawiecki.

Wicerzecznik PiS dodał, że "to już nie jest pierwsza sytuacja, kiedy premier obejmuje jakiś resort, tymczasowo oczywiście". - Ja pamiętam sytuację z rządów Prawa i Sprawiedliwości 2005-2007, kiedy pan premier Kaczyński też był ministrem czegoś, bo chwilowo był wakat - zaznaczył Fogiel.

d2hlsn7

Joanna Mucha odpowiada Stanisławowi Piotrowiczowi: poziom magla

I dodał, że "teraz, dopóki nie będzie dograna osoba, która przejmie ten resort, to przechodzi pod jurysdykcję premiera". - Formalnie pan premier będzie ministrem sportu - przyznał Radosław Fogiel.

d2hlsn7

Wicerzecznik PiS skomentował również jednoznaczne stanowisko wicepremiera Jarosława Gowina ws. limitu 30-krotności ZUS. - My w tym momencie nie zamierzamy się z tego wycofywać. Liczymy, że (...) uda się przekonać kolegów z Porozumienia, że (...) że jest to likwidacja pewnego kuriozum - zaznaczył.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hlsn7

Podziel się opinią

Share

d2hlsn7

d2hlsn7
Więcej tematów