Trwa ładowanie...
d3eixq9

Radosław Fogiel: krzyki "kończ chłopie" w Sejmie studzą optymizm

Zachowanie opozycji podczas wyboru wicemarszałków Senatu też pokazują, że optymizm co do zakończenia totalnego krytykowania wszystkiego jest chyba zbyt przedwczesny - mówi Radosław Fogiel, poseł PiS i zastępca rzecznika tej partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Fogiel, poseł PiS i zastępca rzecznika tej partii
Radosław Fogiel, poseł PiS i zastępca rzecznika tej partii (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3eixq9

- Jeśli jedna z posłanek podczas wystąpienia marszałka-seniora Antoniego Macierewicza krzyczy: - zacytuję - "kończ chłopie", to nie licuje z powagą Sejmu - stwierdził Radosław Fogiel na antenie Polskiego Radia 24.

Zwrócił również uwagę na zachowanie parlamentarzystów opozycji podczas wieczornego głosowania nad kandydaturami na wicemarszałków Senatu. - Optymizm co do zakończenia totalnego krytykowania wszystkiego jest chyba zbyt przedwczesny - ocenił poseł PiS.

Fogiel odniósł się również do wyników wtorkowych głosowań w Sejmie, które pokazały, że to Konfederacja głosowała przeciwko rządzącemu obozowi. Polityk PiS nawiązał do przyłapania w ławach poselskich posła Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego w pozie, która mogła wskazywać na sen.

d3eixq9

- Zdrowy sen jest potrzebny, choć może niekoniecznie sala sejmowa jest na to najlepszym miejscem... Ale w przerwie jeden z posłów Konfederacji zaatakował słownie marszałek Elżbietę Witek. To nie było potrzebne - komentował Radosław Fogiel na antenie publicznego radia.

Burza po wystąpieniu Macierewicza. Nie przywitał Kwaśniewskiego. Posłowie komentują

d3eixq9

Pytany o sytuację w Senacie stwierdził, że PiS zaakceptował wynik wyborów. - Tak rozstrzygnęli głosujący. Choć warto zaznaczyć, że Borys Budka z PO mówił podczas kampanii o marszałku z największego klubu. Tak się nie stało - stwierdził zastępca rzecznika PiS.

- Wierzę, że prace senatu nie będą politycznym narzędziem do blokowania izby niższej - powiedział poseł PiS. - Pytanie do kierownictwa Senatu, jakie ma intencje? Senat ma 30 dni na rozpatrzenie projektów sejmowych. Można wprowadzić obstrukcję przedłużając, można kompletnie zmieniać ustawy wprowadzając poprawki - dodał Radosław Fogiel.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eixq9

Podziel się opinią

Share
d3eixq9
d3eixq9
Więcej tematów