PolskaRadość i gniew na Przystanku Woodstock

Radość i gniew na Przystanku Woodstock


Od euforii do rozczarowania - takie emocje
towarzyszą kończącemu się po północy IX "Przystankowi Woodstock" w
Żarach. Na scenie, na terenie byłego lotniska wojskowego, zagrało
30 zespołów.

Radość i gniew na Przystanku Woodstock
Źródło zdjęć: © AFP

Na "Przystanek Woodstock" - zdaniem organizatorów - przyjechało ponad 300 tys. ludzi z całej Polski. Przygotowano dla nich pole namiotowe, prysznice i sanitariaty. Niedaleko sceny mieli też do dyspozycji bankomaty, kawiarenkę internetową i biuro rzeczy znalezionych.

"Nie ma takiej drugiej imprezy na całym świecie. Nikt i nic tego nie zmieni" - podsumowała festiwal grupa fanów rocka z Bielawy na Dolnym Śląsku.

Uczestnicy przyznawali, że pod względem sanitarnym impreza jest uciążliwa, ale ostatecznie "można bez mycia w ciepłej wodzie dwa dni wytrzymać". Artur z Torunia podkreślał, że na imprezie najważniejsza jest muzyka.

Inaczej "Przystanek Woodstock" będą wspominać dwie 16-latki z Chojnic. Dziewczynom pocięto namiot i ukradziono pieniądze. Z płaczem zbierały rzeczy do ocalałych plecaków i powiedziały, że "chcą jak najszybciej opuścić Żary i już nigdy tu nie wracać".

Do tej pory policja nie odnotowała poważniejszych interwencji. Funkcjonariusze znaleźli u kilkudziesięciu uczestników niewielkie ilości narkotyków, głównie marihuany. Policjanci zajmowali się też przypadkami kradzieży oraz odnajdowaniem rodziców zagubionych dzieci.

Natomiast dziennikarze zapamiętają ten festiwal jako imprezę pod znakiem "starć z Jurkiem Owsiakiem". W piątek doszło tu do awantury z ekipa TVN 24. Dziennikarz Artur Zakrzewski twierdzi, że został uderzony przez jednego z ochroniarzy "Przystanku". Miał otrzymać cios w klatkę piersiową, gdy próbował interweniować u ochroniarzy, którzy bili i kopali jednego z przystankowiczów. Organizatorzy "Woodstocku" wszystkiemu zaprzeczają. Ekipa TVN 24 opuściła imprezę.

Zresztą nieporozumienia z dziennikarzami trwały od samego początku imprezy. Jurkowi Owsiakowi nie podobały się doniesienia o zdewastowaniu przez uczestników "Przystanku" pociągów. Komentując te doniesienia ze sceny, często powtarzał do tłumu, że "dziennikarze szukają taniej sensacji".

Ponadto po raz pierwszy od istnienia "Przystanku Wooodstock" dziennikarze, oprócz akredytacji, musieli nosić jaskrawozielone kamizelki. Bez kamizelki nie można było pracować, robić zdjęć czy rozmawiać z uczestnikami. Kamizelek zabrakło jednak już w piątek po południu. Na akredytacji pojawiły się odpowiednie adnotacje: "brak kamizelki".

Przez dwa dni na scenie "Przystanku Woodstock" zagrało 30 zespołów. Wśród nich m.in. "Bakszysz", "Acid drinkers", "Sveet Noise", "Vader" i zagraniczna gwiazda Killing Joke. W sobotę odbył się też przedpremierowy pokaz "najgłośniejszego filmu polskiego", dokumentu poprzednich "Przystanków". Obejrzało go 150 osób. Widzowie będą go mogli obejrzeć w kinach we wrześniu.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)