Trwa ładowanie...
koronawirus

Radom. Kapłan z jednej z parafii zarażony koronawirusem. Apel do wiernych

Radom. Kapłan z parafii św. Jadwigi Królowej został zarażony koronawirusem. Duszpasterze wystosowali apel do wiernych.

Share
Radom. Kapłan z jednej z parafii zarażony koronawirusem. Apel do wiernych
Źródło: iStock.com
debp7s5

Na stronie internetowej parafii pojawiła się informacja, że w piątek jeden z kapłanów został pozytywnie zdiagnozowany pod kątem obecności koronawirusa. Duchowny w czasie posługi miał mieć kontakt z osobą, u której stwierdzono pozytywny wynik testu.

"Choć wszyscy czujemy się dobrze oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze" - dodano.

debp7s5

Dla zwiększenia bezpieczeństwa podjęto decyzję, by zamknąć kościół dla wiernych. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny zostaną odprawione dwie msze: o godz. 10.30 i 18.00. Będą one transmitowane w sieci.

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

W komunikacie zaznaczono, że duchowni na każdym etapie aktywności zachowali bardzo dużą staranność. Chodzi o formę spowiedzi z zachowaniem dystansu trzech metrów między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po komunii świętej, szybką formę odwiedzin u chorych i każdorazową dezynfekcję rąk.

"Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami w dniach od 30.03 – do 6.04 mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, gdzie podjęte zostaną kolejne decyzje" - czytamy w wiadomości.

debp7s5

"Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was. Pozostajemy w modlitwie i bardzo o nią prosimy" - podkreślając księża z parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

debp7s5

Podziel się opinią

Share
debp7s5
debp7s5
Więcej tematów