Trwa ładowanie...
ycipk-3l5th1

Radny PiS nie był na komisji, ale listę podpisał. Zawiadomienie do prokuratury

Burmistrz Lublińca Edward Maniura zawiadomił tamtejszą prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Mikulskiego, z zawodu adwokata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radny PiS skomentował sprawę
Radny PiS skomentował sprawę (google maps)
ycipk-3l5th1

Radny PiS Łukasz Mikulski nie pojawił się 18 listopada na posiedzeniu komisji ochrony środowiska i rozwoju Rady Miejskiej w Lublińcu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", pojawił się on dopiero przed rozpoczęciem sesji.

Burmistrz Lublińca Edward Maniura twierdzi natomiast, że radny podpisał listę obecności. Jak wyjaśnia gazeta, każda nieusprawiedliwiona nieobecność radnego na posiedzeniu komisji skutkuje obniżeniem mu diety o 20 proc. w danym miesiącu. Gdyby wypłacił Mikulskiemu pieniądze, równałoby się to z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem samorządowym. Dlatego burmistrz zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego Prawa i Sprawiedliwości.

Do sytuacji odniósł się także sam zainteresowany. W piśmie do przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublińcu zawnioskował o uznanie jego nieobecności i pomniejszenie diety za listopad.

ycipk-3l5th1

Policja przesłuchała burmistrza, a prokuratura w Lublińcu zapowiedziała wniosek do prokuratora okręgowego o przeniesienie sprawy do innej jednostki.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3l5th1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l5th1

ycipk-3l5th1
ycipk-3l5th1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów