Trwa ładowanie...
d17y32w

Radna PiS zatrzymana przez CBA. Jarosław Kaczyński podjął decyzję

Kolejne kłopoty szefowej małopolskiego oddziału PFRON. "Pani Marta M. w dniu dzisiejszym decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości" - przekazał na Twitterze Krzysztof Sobolewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radna Prawa i Sprawiedliwości Marta M. została zawieszona w prawach członka partii
Radna Prawa i Sprawiedliwości Marta M. została zawieszona w prawach członka partii (Forum)
d17y32w

Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz radna PiS została zatrzymana we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz niej CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława Koguta oraz jego syna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były polityk z partii Jarosława Kaczyńskiego miał załatwić M. posadę w małopolskim Funduszu.

Wtorkowe zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Podejrzani zostaną we wtorek przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne. "Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach" - przekazał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

d17y32w

- Osoby te zostaną przesłuchane w charakterze podejrzanych, natomiast po zakończeniu tych czynności prokurator podejmie decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych - mówiła w rozmowie z TVP Info prok. Katarzyna Żołna z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów