Trwa ładowanie...
ycipk-12ip2y

Radna PiS zatrzymana przez CBA. Jarosław Kaczyński podjął decyzję

Kolejne kłopoty szefowej małopolskiego oddziału PFRON. "Pani Marta M. w dniu dzisiejszym decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości" - przekazał na Twitterze Krzysztof Sobolewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radna Prawa i Sprawiedliwości Marta M. została zawieszona w prawach członka partii
Radna Prawa i Sprawiedliwości Marta M. została zawieszona w prawach członka partii (Forum)
ycipk-12ip2y

Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz radna PiS została zatrzymana we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz niej CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława Koguta oraz jego syna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były polityk z partii Jarosława Kaczyńskiego miał załatwić M. posadę w małopolskim Funduszu.

Wtorkowe zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Podejrzani zostaną we wtorek przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne. "Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach" - przekazał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

ycipk-12ip2y

- Osoby te zostaną przesłuchane w charakterze podejrzanych, natomiast po zakończeniu tych czynności prokurator podejmie decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych - mówiła w rozmowie z TVP Info prok. Katarzyna Żołna z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

ycipk-12ip2y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12ip2y

ycipk-12ip2y
ycipk-12ip2y
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów