Trwa ładowanie...
d2kskup

Rada Krajowa PO wybierze nowych wiceprzewodniczących. Nieoficjalnie: to Rafał Trzaskowski i Bartosz Arłukowicz

Rewolucja czy kosmetyczne zmiany? W sobotę Platforma Obywatelska wybierze swoje nowe władze. Nazwiska nowych wiceprzewodniczących są doskonale znane i obecne w polityce od dawna, czego zatem po nich spodziewa się Rada Krajowa PO?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Bartosz Arłukowicz, Rafał Trzaskowski oraz Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej w Sejmie, 6 lutego br.
Warszawa. Bartosz Arłukowicz, Rafał Trzaskowski oraz Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej w Sejmie, 6 lutego br. (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2kskup

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i europoseł PO-KO Bartosz Arłukowicz zostaną nowymi wiceszefami Platformy Obywatelskiej. Taką nieoficjalną informację podała Polska Agencja Prasowa.

8 lutego br. w Warszawie zbiera się Rada Krajowa Platformy. To właśnie na tym posiedzeniu przeprowadzone zostaną zmiany we władzach partii.

Kierownictwo PO ma zmienić się po tym, jak nowy przewodniczący Borys Budka przeprowadził szereg negocjacji z poszczególnymi członkami PO. - Z pewnością będzie to oczekiwane przez wyborców Platformy Obywatelskiej nowe otwarcie - powiedział kilka dni temu Budka.

d2kskup

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Burza wokół spotu Szymona Hołowni. Bogdan Zdrojewski komentuje

Ponadto, PAP podaje, że w nowym zarządzie Platformy zasiądą również marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz poseł Czesław Mroczek.

Stanowiska w zarządzie PO stracą natomiast dotychczasowi zastępcy przewodniczącego. Będą to była premier Ewa Kopacz i były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.

d2kskup

O swoją funkcję w partii może być spokojna wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zmieni się także osoba pełniąca obowiązki sekretarza generalnego Platformy. W sobotę funkcję przejmie Marcin Kierwiński.

Na sobotniej Radzie Krajowej PO zaplanowano wystąpienia programowe nowego przewodniczącego PO Borysa Budki. Głos zabiorą także Małgorzata Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kskup

Podziel się opinią

Share

d2kskup

d2kskup
Więcej tematów