Trwa ładowanie...
IAR

Rada Europy apeluje o zaostrzenie walki z terroryzmem

• Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy apeluje o zaostrzenie walki z międzynarodowym terroryzmem • W swej rezolucji stwierdza, że "nie może być żadnego usprawiedliwienia dla terrorystycznych ataków" • Zgromadzenie wzywa też do zachowania standardów i obowiązujących wartości
Share
Pałac Europy w Strasburgu, główna siedziba Rady Europy
Pałac Europy w Strasburgu, główna siedziba Rady EuropyŹródło: Wikipedia
d3wrm39

Parlamentarzyści podkreślili, że państwa mają niezbywalne prawo do obrony przed atakami. Dlatego należy uczynić wszystko, by skuteczniej walczyć z terroryzmem. Ich zdaniem, konieczne jest jednak zapewnienie proporcjonalnych środków. W rezolucji podkreślili, że walka z terroryzmem i ochrona standardów Rady Europy nie są sprzeczne, ale komplementarne.

Zgromadzenie zwróciło się także do przywódców politycznych o zachowanie ostrożności i unikania uogólnień, przypominając, że większość ofiar zamachów terrorystycznych to muzułmanie. Wezwało też muzułmańskich przywódców religijnych, aby publicznie stanęli w obronie państwa prawa.

Zwróciło się także do rządzących o wdrożenie przepisów, które zapewnią równowagę między obroną wolności i bezpieczeństwa a koniecznością naruszania tych praw. W rezolucji parlamentarzyści wezwali ponadto państwa członkowskie do podpisania europejskiej konwencji o przeciwdziałaniu terroryzmowi.

d3wrm39

Podziel się opinią

Share
d3wrm39
d3wrm39
Więcej tematów