ycipk-2wymxa

Racibórz. Policjant podejrzany o gwałt. Trafił do aresztu, zostanie zwolniony ze służby

Szokująca historia z Raciborza. Policjant z tamtejszej komendy policji jest podejrzany o gwałt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące. Komendant zawiesił go już w czynnościach służbowych i rozpoczął procedurę wydalenia mężczyzny ze służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Racibórz: policjant podejrzany o gwałt trafił do aresztu
Racibórz: policjant podejrzany o gwałt trafił do aresztu (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
ycipk-2wymxa

Do gwałtu - jak informuje portal naszraciborz.pl - miało dojść 29 października tego roku w Rydułtowach w powiecie wodzisławskim na Śląsku. Pokrzywdzona kobieta zawiadomiła o przestępstwie organy ścigania. Została już przesłuchana przez sąd.

Zobacz także: Brodnica: seria gwałtów na komisariacie. Policjant miał skrzywdzić co najmniej 5 kobiet

Policjant, na co dzień funkcjonariusz patrolówki KPP Racibórz, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, został zatrzymany 3 listopada. Usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do winy. 5 listopada sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

ycipk-2wymxa

Zobacz także: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Podejrzany o gwałt mężczyzna, który od zaledwie kilku lat jest policjantem, został już zawieszony w czynnościach służbowych. Komendant policji w Raciborzu skierował także do komendanta wojewódzkiego wniosek o zwolnienie go ze służby.

Zobacz także: Policjant został oskarżony o zgwałcenie 6-latki

ycipk-2wymxa

"Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji. Mając na względzie dobre imię Policji w związku z informacją, jaką otrzymał Komendant dotyczącej jednego z funkcjonariuszy, wobec którego 5 listopada wodzisławski Sąd Rejonowy zastosował tymczasowy areszt" - czytamy w oświadczeniu, które pojawiło się na stronie KPP W Raciborzu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim.

Źródło: naszraciborz.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wymxa

ycipk-2wymxa
ycipk-2wymxa