Trwa ładowanie...
d4gfk75

Rabiej ws. Noakowskiego 16: decyzja dość oczywista. "Stracili wszyscy"

Zdaniem Pawła Rabieja z Nowoczesnej decyzja ws. Noakowskiego 16 "była dość oczywista". - Paweł Rabiej (Nowoczesna). - Na tej sprawie stracili wszyscy - ocenił ocenił w TVP Info członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Rabiej z Nowoczesnej
Paweł Rabiej z Nowoczesnej (PAP)
d4gfk75

Komisja weryfikacyjna uznała, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 została podjęta z naruszeniem prawa. W związku z tym zdecydowała o nałożeniu na beneficjentów reprywatyzacji obowiązku zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł.

W uzasadnieniu decyzji wskazano, że umowa sprzedaży z grudnia 1945 r., na podstawie której nabyto prawo własności nieruchomości, została oparta o sfałszowane dokumenty. - W rezultacie spadkobiercy rzekomych nabywców, nie powinni uzyskać statusu stron postępowania reprywatyzacyjnego - powiedział szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

- Dla komisji weryfikacyjnej w świetle zgromadzonych dowodów była to decyzja dość oczywista - powiedział w TVP Info Rabiej. Dodał, że w tej sprawie "było bardzo dużo nowego i starego materiału dowodowego".

Rabiej podkreślił, że sprawa Noakowskiego 16 pokazuje, jak wielkie są "konsekwencje zaniedbań urzędniczych z lat 40. jeszcze, z lat 50., z lat 90".

- Na tej sprawie stracili wszyscy. Straciły osoby, które były spadkobiercami, beneficjentami decyzji reprywatyzacyjnej, straciło miasto (...) ale przede wszystkim stracili lokatorzy - podsumował polityk.

d4gfk75

Podziel się opinią

Share
d4gfk75
d4gfk75
Więcej tematów