PolskaR. Giertych chce, by Komisja Etyki ukarała Komorowskiego

R. Giertych chce, by Komisja Etyki ukarała Komorowskiego

Wicepremier, szef LPR Roman Giertych zgłosił wniosek do sejmowej Komisji Etyki poselskiej o ukaranie
wicemarszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) za jego
wypowiedź w czwartkowym programie telewizji Polsat "Co z tą
Polską?". Komorowski mówi, że nie zamierzał obrażać prezesa LPR.

01.12.2006 11:55

Według komunikatu biura prasowego LPR, Komorowski miał powiedzieć w programie Tomasza Lisa, zwracając się do ministra w Kancelarii Premiera Przemysława Gosiewskiego: Źle na tym wyjdziecie, jak będziecie zabiegali tylko o tych, którzy was popierają, bo wtedy macie, panie pośle, posła Jana Bestrego (...) Romana Giertycha i jego kolegów neofaszystów.

Komentując wniosek Giertycha, Komorowski powiedział, że jego intencją nie było obrażanie prezesa LPR.

Natomiast fakt pozostaje faktem. W kręgu sympatyków, działaczy LPR, za którą to organizację odpowiada pan Giertych jest Młodzież Wszechpolska, której - prasa szeroko opisywała - ciągoty neofaszystowskie i uczestnictwo w imprezach neofaszystowskich, co jest rzeczą kompromitującą dla każdego polityka- ocenił Komorowski.

Portal "Dziennik.pl" ujawnił we wtorek film z imprezy neofaszystów na Śląsku. W środę sprawa została opisana w gazetowym wydaniu "Dziennika". Młodzi ludzie bawili się na tle flag: polskiej i faszystowskiej, wznosili nazistowskie okrzyki i palili pochodnie w kształcie swastyki. Według "Dziennika", w imprezie brała udział asystentka eurodeputowanego LPR Macieja Giertycha, działaczka MW Leokadia Wiącek. O imprezie pisał także "Fakt".

W środę portal "Prawy.pl" napisał, że organizatorem pikniku był Paweł Schmidt, który w listopadowych wyborach samorządowych startował z listy PiS w Zabrzu. Jak twierdzi portal, impreza odbyła się na jego działce. Portal podaje jednocześnie, że wcześniej Schmidt był przez pewien czas związany z Ligą Polskich Rodzin i został z niej usunięty.

W czwartek Maciej Giertych dyscyplinarnie zwolnił Leokadię Wiącek z funkcji asystentki. Tego samego dnia sąd koleżeński Młodzieży Wszechpolskiej podjął decyzję o usunięciu jej ze stowarzyszenia. Wiącek przeprosiła za swoje zachowanie.

W piątek "Gazeta Wyborcza" napisała, że w 2001 r. działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali w Lesznie koncerty ulubionych zespołów RP Oi oraz Twierdza. Podczas pierwszego pozowali do zdjęć, unosząc ręce do "Sieg Heil". Na drugim, w 2002 r., bawił się Wojciech Wierzejski, dziś wiceprezes LPR

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)