Trwa ładowanie...
d2kfzi3

PZU nie respektuje ulg dla inwalidów i kombatantów?

PZU odmawia inwalidom wojennym, wojskowym i kombatantom korzystania z ustawowych uprawnień do 50-procentowej ulgi w ubezpieczeniach komunikacyjnych OC i AC. Upomniał się o nich Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawą zajmuje się rząd.

d2kfzi3
d2kfzi3

Ulgi, zgodnie z ustawą "kombatancką" z 1991 r. oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z 1974 r. należą się kombatantom - w zakresie OC, oraz inwalidom wojennym i wojskowym - w zakresie OC i AC.

W grudniu Rzecznik poinformował premiera Leszka Millera, że od września inwalidzi zaczęli otrzymywać zawiadomienia prezesa PZU Zygmunta Kostkiewicza, iż firma (która prowadzi większość ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce) nie będzie dokonywała dalszych ubezpieczeń przy stosowaniu obniżonych składek z tytułu inwalidztwa wojennego, wojskowego czy kombatanckiego.

W zawiadomieniach prezes PZU informuje też klientów, że nie kwestionuje podstawy prawnej dla stosowania zniżek, ale zaprzestaje wykonywać prawo, gdyż nie był w stanie uzgodnić sposobu refundacji z Głównym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, Państwowym Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń, a także ministerstwem finansów i Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. (jask)

d2kfzi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kfzi3
Więcej tematów