Trwa ładowanie...
27-05-2016 22:30

Putin zapowiada reakcję na tarczę antyrakietową w Rumunii i Polsce

• Prezydent Rosji: będziemy zmuszeni podjąć działania, żeby zminimalizować zagrożenie, jakie stanowi budowa tarczy antyrakietowej
• 13 maja w Redzikowie odbyła się uroczysta inauguracja budowy instalacji obrony przeciwrakietowej w Polsce
• Od 12 maja amerykańska tarcza antyrakietowa jest oficjalnie zainstalowana w Rumunii

Putin zapowiada reakcję na tarczę antyrakietową w Rumunii i PolsceŹródło: PAP/EPA, fot: ALEXANDROS VLACHOS
d4honuh
d4honuh

- Będziemy zmuszeni teraz w odpowiedni sposób zareagować. I o ile wczoraj te części terytorium Rumunii nie wiedziały, co znaczy być na naszym celowniku, to dzisiaj będziemy musieli przedsięwziąć pewne środki, by zapewnić sobie bezpieczeństwo - powiedział Putin na konferencji prasowej z greckim premierem Aleksisem Ciprasem. - Tak samo będzie w przypadku Polski.

Podkreślił, że Rosja nie czyni w tej sprawie pierwszego kroku, tylko reaguje na działania USA. - Nie podejmiemy żadnych działań, zanim nie zobaczymy rakiet na sąsiadujących z nami obszarach - powiedział Putin.

Od 12 maja oficjalnie operacyjna jest amerykańska tarcza antyrakietowa zainstalowana w Rumunii. Z kolei 13 maja w Redzikowie odbyła się uroczysta inauguracja budowy instalacji obrony przeciwrakietowej w Polsce.

Baza pocisków przechwytujących amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej ma chronić wojska USA i sojuszników z NATO przed pociskami balistycznymi wystrzelonymi z Bliskiego Wschodu. Znajdą się w niej wyrzutnia rakiet przechwytujących oraz radar śledzenia celów i kierowania ogniem. Baza ma być gotowa do działania w 2018 roku.

d4honuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4honuh
Więcej tematów