Putin zachwycony "fałszywym Scholzem"
Putin wziął udział w konferencji na temat rozwoju sztucznej inteligencji w Rosji. Oczywiście propaganda Kremla podkreśla, że ta nie ma sobie równych na świecie. Dyktatorowi zaprezentowano kilka projektów, w tym fałszywego kanclerza Niemiec.
Putin uważa twórców sztucznej inteligencji za "wiarygodnych, skutecznych partnerów państwa w sprawach rozwoju technologicznego". - Jestem pewien, że tak będzie również w przyszłości - powiedział na konferencji.
Przemówienie fałszywego kanclerza
Podczas prezentacji prezydent Rosji Władimir Putin był rozbawiony fałszywym nagraniem wideo z udziałem kanclerza Olafa Scholza. Przemówienie zostało specjalnie spreparowane po to, aby sztuczna inteligencja zaprezentowana Putinowi rozpoznała fałszywy film i ostrzegła użytkownika przed zagrożeniem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Skala zniszczeń gigantyczna". Ekspert ocenia sytuację energetyczną w Ukrainie
W filmie rosyjscy programiści włożyli Scholzowi w usta krytyczne wobec Ameryki słowa z popularnego rosyjskiego filmu akcji "Bruder 2". Potem kazali mu powiedzieć: "Chcieliśmy zrezygnować z rosyjskiego gazu". Ale ujmując to słowami rosyjskiego klasyka: "Chcieliśmy jak najlepiej, ale jak zawsze się udało.«
Pudełko, kot i wielka konferencja
To zdanie pochodzi od byłego premiera Rosji Wiktora Czernomyrdina (1938-2010). W 1993 roku wypowiedział zdanie na temat ówczesnej reformy walutowej, które zostało skrócone do sarkastycznego stwierdzenia: "Chcieliśmy jak najlepiej, ale wyszło jak zawsze". W tej wersji zostało to również zinterpretowane jako krytyka Czernomyrdina. Putin określił przemówienie jako bogate w treść i głębokie
Putin skomentował fałszywe przemówienie Scholza po zakończeniu filmu słowami: - On mówi właściwe rzeczy.
Jeden z kanałów rosyjskiej propagandy napisał, że skuteczność całego oprogramowania, objaśniana była Putinowi na przykładzie "pudełka i kota".
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Scholz i Putin ostatni raz rozmawiali ze sobą przez telefon we wrześniu. Według rzecznika Scholz nalegał na jak najszybsze znalezienie dyplomatycznego rozwiązania wojny podczas 90-minutowej rozmowy. Musi to opierać się na zawieszeniu broni, całkowitym wycofaniu wojsk rosyjskich oraz poszanowaniu integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.
Przeczytaj także:
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski