Trwa ładowanie...
d4fqt2u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Putin: wyborcy poparli te siły, które bronią interesów narodowych

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że poparcie w niedzielnych wyborach regionalnych w Rosji uzyskały te siły polityczne, które są gotowe do obrony interesów narodowych FR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin: wyborcy poparli te siły, które bronią interesów narodowych
(AFP, Fot: Michael Klimentyev)
d4fqt2u

W niedzielę - w ustawowym wspólnym dniu głosowania dla całej Rosji - w 82 z 83 regionów FR odbyły się wybory lokalne różnego szczebla i referenda. W 30 regionach wybierano gubernatorów, a w 14 - parlamenty regionalne. Ponadto w stolicach trzech regionów odbyły się wybory merów, a w 21 - parlamentów miejskich.

Po raz pierwszy odbyły się też wybory na oderwanym przez Rosję od Ukrainy w marcu Półwyspie Krymskim - do Rady Państwowej (parlamentu) Republiki Krymu, Zgromadzenia Ustawodawczego Sewastopola oraz do rad lokalnych.

We wszystkich regionach, w których odbyły się wybory gubernatorskie, zwyciężyli dotychczasowi gubernatorzy, wysunięci bądź popierani przez prokremlowską partię Jedna Rosja. Partia ta triumfowała też w wyborach do wszystkich parlamentów regionalnych.

d4fqt2u

- Najważniejszym rezultatem wyborów jest to, że społeczeństwo zamanifestowało zwartość w obliczu różnych wyzwań. Poparcie uzyskały właśnie te siły polityczne, które są gotowe do obrony naszych interesów narodowych, opowiadają się za rozwojem i umocnieniem naszego państwa - oznajmił Putin, podejmując na Kremlu nowo wybranych gubernatorów.

Prezydent podkreślił, że "wybory odbyły się na fali konsolidacji społeczeństwa wobec wyzwań i zagrożeń dla Rosji". Dodał, że "wszystkie konstruktywne siły należy zjednoczyć wokół wspólnych celów". - Gubernatorzy, którzy odnieśli zwycięstwo, nie mają prawa spocząć na laurach, nie mogą zawieść okazanego im zaufania - powiedział.

d4fqt2u

Podziel się opinią

Share

d4fqt2u

d4fqt2u
Więcej tematów