Trwa ładowanie...

Putin wściekł się po raporcie generałów. Trwa "polowanie na czarownice"

Grupa rosyjskich generałów napisała raport do Władimira Putina z prośbą o zakończenie wojny w Ukrainie. Dyktator z Kremla miał się wściec. Stwierdził, że "operacja wojskowa" będzie kontynuowana i zażądał pełnej listy tych generałów.

Putin wściekł się po liście od generałów. Zażądał nazwiskPutin wściekł się po liście od generałów. Zażądał nazwiskŹródło: EPA, PAP
d3lp6xi

- Generałowie przekazali list Putinowi za pośrednictwem sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaja Patruszewa - ujawnił w programie "Freedom" na kanale Ukraine24 w YouTube ekspert wojskowy Oleg Żdanow. Wyjaśnił, że w liście dowódcy napisali o konieczności utrzymania siły armii i jej gotowość do walki.

- Na co Putin miał powiedzieć: "mamy wszystko pod kontrolą, kontynuujemy operację" i zażądał nazwisk tych generałów. O ile rozumiem, teraz zostaną podjęte wobec nich pewne represje, aby stłumić wszelkie niepokoje wśród ich podwładnych - powiedział Żdanow Jewgienijowi Kisielowowi z projektu Freedom.

Zobacz też: Dziennikarze WP dotarli do lekarza z Buczy. Nowe ustalenia

Dodał też, że taką reakcję Putina potwierdza fakt przeniesienia kierownictwa "operacji" do Południowego Okręgu Wojskowego.

d3lp6xi

Putin wściekły na generałów. Żąda listy nazwisk

Jego zdaniem to następne potwierdzenie doniesień o tym, że rosyjski Sztab Generalny według Kremla jest niezdolny do dowodzenia i mógł dążyć całkowitego zakończenia działań w Ukrainie.

- W Sztabie Generalnym trwa "polowanie na czarownice" - zauważył Żdanow. Ekspert dodał, że według jego ustaleń "Putin został poproszony o zatrzymanie przynajmniej części oficerów".

Żdanow powiedział, że według poufnych informacji generałowie z Rosji chcą utrzymać przynajmniej części sił lądowych w gotowości bojowej. Jako powód mają wskazywać niewykluczone zaangażowanie rosyjskich wojsk m.in. w rejonie Kazachstanu i Tadżykistanu - zauważa segodnya.ua.

d3lp6xi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lp6xi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3lp6xi
Więcej tematów