Trwa ładowanie...

Putin ws. otrucia Skripala. "Dojdźcie do sedna sprawy, potem będziemy rozmawiać"

Brytyjska premier Theresa May oskarża Rosję o atak na Skripala i jego córkę. - Uważamy, że jest wysoce prawdopodobne, że Rosja jest odpowiedzialna za atak na Siergieja Skripala - powiedziała brytyjska premier Theresa May w parlamencie.
Share
Putin oświadczył, że to Londyn powinien wyjaśnić sprawy otrutego szpiega Siergieja Skripala
Putin oświadczył, że to Londyn powinien wyjaśnić sprawy otrutego szpiega Siergieja SkripalaŹródło: PAP/EPA, Fot: Pavel Golovkin
d3cy44j

May podkreśliła również, że "jeśli ze strony Rosji nie nadejdzie wiarygodna odpowiedź, to brytyjskie władze uznają, że doszło do użycia siły na brytyjskim terytorium".

Pytany wcześniej o spekulacje mediów pod adresem Moskwy rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział: - Ten rosyjski obywatel pracował dla jednej ze służb wywiadu brytyjskiego - mówi podczas konferencji prasowej. - Incydent miał miejsce na terytorium brytyjskim i w żaden sposób nie jest to problem Rosji i tym bardziej jej przywódców - zaznacza.

d3cy44j

Władimir Putin zabrał głos w kwestii zatrucia w Salisbury byłego podwójnego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Prezydent Rosji oświadczył, że nim Londyn rozpocznie jakąkolwiek dyskusję z Moskwą na ten temat, powinien wyjaśnić całą tę sprawę.

66-letni Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w niedzielę w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła już, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego. Śledczy ustalają, czy stoją za tym rosyjskie służby.

Źródło: onet.pl / WP / rmf24.pl

d3cy44j

Podziel się opinią

Share
d3cy44j
d3cy44j
Więcej tematów