Trwa ładowanie...

Putin przestrzega przed odrodzeniem się faszyzmu

Prezydent Rosji Władimir Putin uznał za skrajnie ważne przeciwstawianie się wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej i fałszowania wspólnej historii Rosji i Ukrainy. Tego dnia Ukraina obchodzi rocznicę wyzwolenia w 1944 roku.

Share
Putin przestrzega przed odrodzeniem się faszyzmu
Źródło: kremlin.ru
d4cwwb1

Z okazji w 70. rocznicy wyzwolenia Ukrainy spod faszystowskiej okupacji Putin skierował życzenia do weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i narodu Ukrainy, podkreślając, że narody Rosji i Ukrainy powinny troskliwie chronić tradycje braterskiej przyjaźni.

- Nasi ojcowie i dziadowie wspólnie, w zwartym szyku, mężnie i ofiarnie walczyli o wolność i niezawisłość ojczyzny, gromili wroga i przybliżali długo oczekiwane zwycięstwo - zaznaczył Putin.

d4cwwb1

Podkreślił, że wyjątkowo ważne jest wychowywanie nowego pokolenia zgodnie z najwyższymi wartościami patriotycznymi, aktywne przeciwdziałanie wszelkim próbom odrodzenia ideologii faszystowskiej, narodowościowych waśni i fałszowania wspólnej historii.

Putin życzył "ukraińskim weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej dużo zdrowia, pomyślności i hartu ducha, a całemu narodowi Ukrainy - pokoju i rozkwitu".

Wielką Wojną Ojczyźnianą Rosjanie nazywają tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (1941-45).

Zobacz także: "New York Post": Władimir Putin ma raka

d4cwwb1

Podziel się opinią

Share
d4cwwb1
d4cwwb1
Więcej tematów