Trwa ładowanie...
d3uctd8

Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"

Kreml opublikował zapis rozmowy, którą z Władimirem Putinem przeprowadził amerykański reżyser Oliver Stone. - Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - stwierdził rosyjski prezydent. Jego zdaniem Polska "wlokła" Ukrainę w stronę katolickiego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin udzielił wywiadu
Władimir Putin udzielił wywiadu (Wikimedia Commons CC BY)
d3uctd8

Na samym początku wywiadu Oliver Stone proponuje Władimirowi Putinowi, aby został ojcem chrzestnym jego córki. Putin nie odmawia, a potem rozmowa schodzi na temat amerykańskiej kultury, kwestii osób LGBT, problemów światowej polityki i Ukrainy.

- Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - mówi Putin. - Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie.

Rosyjski prezydent zauważa, że Ukraińców i Rosjan łączy przynależność religijna, która jest kluczowa. - Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami - stwierdza. - I nie chcieli być częścią świata katolickiego, gdzie byli "wleczeni" przez Polskę.

d3uctd8

"Stosunki nie są proste"

Zdaniem Putina propaganda ukraińskich władz czyni Rosję winowajcą "wszystkich tragicznych wydarzeń, które nastąpiły". - Stosunki dziś nie są proste - mówił o relacjach z Ukrainą.

Zobacz także: Minister Elżbieta Witek o wydarzeniach w Białymstoku: będą wyciągnięte konsekwencje

Uważa jednak, że zbliżenie Rosji i Ukrainy jest nieunikonione. Zaś w procesie integracji powinien pomóc fakt, jak dużo wspólnego mają Rosjanie i Ukraincy. - Dzisiejsze władze oczywiście tego nie chcą. Myślę jednak, że w końcu zwycięży zdrowy rozsądek - stwierdził.

d3uctd8

Kreml publikuje rozmowę

Całość rozmowy Kreml opublikował na swojej oficjalnej stronie. Zotała przeprowadzona ponad dwa miesiące temu, 19 czerwca, jednak dopiero w piątek opublikowano jej zapis.

To nie pierwszy wywiad, który Oliver Stone przeprowadził z Władimirem Putinem. Reżyser nie ukrywa swojej fascynacji rosyjskim prezydentem.

Podziel się opinią

Share

d3uctd8

d3uctd8
d3uctd8
Więcej tematów