Trwa ładowanie...

Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"

Kreml opublikował zapis rozmowy, którą z Władimirem Putinem przeprowadził amerykański reżyser Oliver Stone. - Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - stwierdził rosyjski prezydent. Jego zdaniem Polska "wlokła" Ukrainę w stronę katolickiego świata.

Share
Putin o Rosji i Ukrainie. "To jeden naród"Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d3s09t6

Na samym początku wywiadu Oliver Stone proponuje Władimirowi Putinowi, aby został ojcem chrzestnym jego córki. Putin nie odmawia, a potem rozmowa schodzi na temat amerykańskiej kultury, kwestii osób LGBT, problemów światowej polityki i Ukrainy.

- Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród - mówi Putin. - Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie.

Rosyjski prezydent zauważa, że Ukraińców i Rosjan łączy przynależność religijna, która jest kluczowa. - Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami - stwierdza. - I nie chcieli być częścią świata katolickiego, gdzie byli "wleczeni" przez Polskę.

d3s09t6

"Stosunki nie są proste"

Zdaniem Putina propaganda ukraińskich władz czyni Rosję winowajcą "wszystkich tragicznych wydarzeń, które nastąpiły". - Stosunki dziś nie są proste - mówił o relacjach z Ukrainą.

Uważa jednak, że zbliżenie Rosji i Ukrainy jest nieunikonione. Zaś w procesie integracji powinien pomóc fakt, jak dużo wspólnego mają Rosjanie i Ukraincy. - Dzisiejsze władze oczywiście tego nie chcą. Myślę jednak, że w końcu zwycięży zdrowy rozsądek - stwierdził.

Kreml publikuje rozmowę

Całość rozmowy Kreml opublikował na swojej oficjalnej stronie. Zotała przeprowadzona ponad dwa miesiące temu, 19 czerwca, jednak dopiero w piątek opublikowano jej zapis.

To nie pierwszy wywiad, który Oliver Stone przeprowadził z Władimirem Putinem. Reżyser nie ukrywa swojej fascynacji rosyjskim prezydentem.

d3s09t6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s09t6
d3s09t6
Więcej tematów