Trwa ładowanie...
d4g837g

Putin: nie ciągniemy Gruzji _za uszy_ do WNP

Prezydent Władimir Putin oświadczył w środę, że Rosja nie będzie wywierać presji na Gruzję, by pozostała we Wspólnocie Niepodległych Państw.

Share
d4g837g

Rosja nikogo nie ciągnie za uszy do Wspólnoty - oznajmił Putin . Jego zdaniem jeśli Gruzja nie jest zainteresowana współpracą w ramach WNP, to nie musi do niej należeć.

W rozmowie z dziennikarzami rosyjski prezydent zapewnił, że wyjście Gruzji ze Wspólnoty Niepodległych Państw nie będzie oznaczać pogorszenia stosunków między obu krajami. Jednocześnie - jak podkreślił - zmniejszy się brzemię Rosji, związane z gospodarczym wspieraniem Gruzji.

W piątek, zgodnie z decyzją gruzińskiego parlamentu, władze w Tbilisi dały Rosji trzy miesiące na wycofanie z regionu separatystycznej Abchazji sił pokojowych, działających na podstawie mandatu Wspólnoty Niepodległych Państw. Gruzja uznaje Abchazję za zbuntowaną prowincję.

W czwartek rosyjska telewizja NTW informowała, że podczas konsultacji prezydenta Eduarda Szewardnadzego z przedstawicielami armii i najważniejszych sił politycznych kraju, rekomendowano parlamentowi, by omówił też sprawę ewentualnego wyjścia Gruzji z WNP. (and)

d4g837g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g837g
Więcej tematów